sobota 23 Styczeń 2021
Imieniny: Bartłomieja, Jana i Filipa
bip
  • green

50 LAT RAZEM

21 lutego 2020

20 lutego 2020 roku w Urzędzie Gminy Golub-Dobrzyń odbył się jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego Janiny i Edwarda Jastrzębskich, Danuty i Mariana Przybysz oraz Anny i Bolesława Rojek.

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia oraz aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Golub-Dobrzyń Marek Ryłowicz.

Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać. Jeśli zatem ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiej sztuki. Zgromadził prawdziwy skarb czynów wielkich i małych. W codziennej trosce o dom i chleb, o dobre wychowanie i wykształcenie dzieci, o sprawiedliwość, cierpliwość, uczciwość w życiu publicznym.

Po części oficjalnej były życzenia, kwiaty oraz tradycyjna lampka szampana. Szanownym Jubilatom jeszcze raz życzymy kolejnych lat życia w zdrowiu, zgodzie, wzajemnej miłości i poszanowaniu oraz szacunku dzieci i wnuków.

facebook
youtube
instagram