poniedziałek 21 Wrzesień 2020
Imieniny: Darii, Mateusza i Marka
bip
  • green

Finał WOŚP w Ostrowitem

17 stycznia 2020

Dnia 12 stycznia 2020 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrowitem, odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na samym początku, wszystkich zgromadzonych powitała Pani Daria Szefler, szef sztabu nr 1745 wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Jędryczki. Występy rozpoczął przepiękny walc zimowy w wykonaniu dziewczynek z grupy „Motyle Cytrynki”, które zatańczyły wspólnie z Panią Anną Dąbrowską. Pomiędzy występami odbywały się licytacje, na których można było wylicytować różne fanty np. srebrne łańcuszki z grawerem WOŚP 2020, bony na paliwo, koszulki, karty rabatowe czy też tort w formie serduszka oraz wiele innych atrakcyjnych przedmiotów. Uczestnicy finału mogli też wziąć udział między innymi w tańcach integracyjnych, karaoke,  była też gorąca ZUMBA. 

Swoje umiejętności wokalno-muzyczne zaprezentował również chór uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem. Wiele pozytywnych emocji wywołał występ pracowników przedszkola, którzy zaprezentowali taniec pt. „Iluzja”. Do wspólnej zabawy wszystkich zgromadzonych porwał zespół Deja Vu, który zagrał wiele tanecznych hitów. Kolejną z atrakcji był również występ Teatru Rodziców z przedszkola, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Kaczka Dziwaczka” w nieco współczesnym wydaniu.

Największą niespodzianką, na którą wszyscy czekali był występ tatusiów dzieci z przedszkola, którzy wcielili się w role rybek i zaprezentowali wszystkim synchroniczny taniec w wodzie. Razem z tatusiami  wystąpił dziennikarz TVN, Pan Bartek Dajnowski, który przygotowywał reportaż z naszego Finału WOŚP. Oprócz tego była też kawiarenka, gdzie można było zakupić przepyszne domowe ciasta, dziewczynki mogły skorzystać z możliwości przypięcia sobie pięknych kolorowych warkoczyków, było też malowanie buziek, jak również loteria fantowa. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też DKMS, gdzie ludzie o wielkim sercu mogli zarejestrować się w bazie jako potencjalni dawcy szpiku.

Łączna kwota jaką zebrał sztab nr 1745 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrowitem wynosi 12 453,50 zł tym samym można ogłosić, że ubiegłoroczny rekord został pobity! Serdecznie wszystkim dziękujemy za pomoc w organizacji 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Zwłaszcza tym wszystkim, którzy co roku przekazują przedmioty na licytacje, loterię, pieką ciasta do kawiarenki, pracują przy organizacji Finału oraz wszystkim uczestnikom, którzy zapełnili razem z nami puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dobro wraca !!!

facebook
youtube
instagram