poniedziałek 23 Wrzesień 2019
Imieniny: Bogusława, Elżbiety i Krzysztofa
bip
  • green

II REGIONALNY TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN

24 czerwca 2019

W sobotę 15 czerwca na hali sportowej w Gałczewie odbył się II Regionalny Turniej Karate Kyokushin. Był to turniej tzw. pierwszego kroku, gdyż wzięli w nim udział karatecy dla których były to jedne z pierwszych startów w tego rodzaju zawodach.  Organizatorem zawodów był Golubsko-Dobrzyński Klub-Karate Kyokushin, Współorganizatorami: Wójt Gminy Golub-Dobrzyń, Starosta Golubsko- Dobrzyński, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gałczewie, Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zapobiegania Narkomanii przy Urzędzie Gminy w Golubiu-Dobrzyniu.

 Turniej objęty był Patronatem  Honorowym Starosty Golubsko- Dobrzyńskiego. Ponadto zawody wsparli: Drukarnia Novel z Golubia- Dobrzynia. Świat Biżuterii G. Cyrankowski Golub- Dobrzyń, Firma Dombud RP, Mundurowy Klub Motorowy RP,

 
W zawodach brało udział łącznie ponad 70 zawodników. Do Gałczewa przyjechali karatecy, którzy reprezentowali kluby z: Wąbrzeźna, Chełmży i Bydgoszczy.

Najliczniejszą drużynę wystawił Golubsko- Dobrzyński Klub Karate Kyokushin oraz sekcje tego klubu tj: Zieleń, Dębowa Łąka i Kowalewo Pomorskie.

Sędzią głównym zawodów był sensei  JANUSZ DRYWA 3 dan.

Sędziami maty natomiast: Krzysztof Sosnówka, Tomasz Semeniuk, Dariusz Żydziak, Monika Poczwardowska, Anita Matura, Artur Mazanowski, Tomasz Moskal,

Sędziowie techniczni to AGNIESZKA JAROSZ, ROMAN WAŚKIEWICZ wspomagani przez Julię ŚMIGIELSKĄ i Jakuba STACHULAK.

Obsługa maty: Iwona Śmigielska, Wioletta Stachulak, Wioletta Dąbrowska, Anita Dąbrowska,

Prowadzący Zawody Krzysztof Lewandowski

Zawody stały na wysokim sportowym poziomie. Była to doskonała okazja dla młodych karateków do postawienia swojego „pierwszego kroku” w walce na macie oraz co niezwykle ważne poznania się i integracji z kolegami z innych klubów. Zawodnicy w zależności od zdobytych miejsc otrzymali puchary i dyplomy oraz pamiątkowe medale jak również drobne upominki.

 

 

WYNIKI INDYWIDUALNE :

 

KATEGORIA 7-8 LAT

CHŁOPCY – 32 KG

  1. Szymon Stępniak – Zieleń
  2. Jakub Dąbrowski – Zieleń
  3. Milkan Zacharek – Kowalewo Pom.
  4. Miłosz Rajewski – Chełmża

CHŁOPCY + 32 KG

  1. Szymon Szymański – Zieleń
  2. Filip Bąk – Kowalewo Pom.
  3. Oliwier Kempiński – Wąbrzeźno

DZIEWCZYNKI – 25 KG

  1. Małgorzata Sankiewicz – Kowalewo Pom.
  2. Milena Karpińska – Zieleń
  3. Julia Goleń – Dębowa Łąka

DZIEWCZYNKI + 25 KG

  1. Joanna Machaj – Dębowa Łąka
  2. Adrianna Afelt – Dębowa Łąka
  3. Zuzanna Nowacka – Dębowa Łąka

KATEGORIA 9-10 LAT

CHŁOPCY  - 30 KG „PIERWSZY KROK”

  1. Tomasz Garkowski – Golub-Dobrzyń
  2. Aleksander Malecki – Golub-Dobrzyń
  3. Kacper Wnęk - Bydgoszcz
  4. Konrad Żurawski – Kowalewo Pom.

CHŁOPCY – 35 KG „ PIERWSZY KROK”

  1. Mateusz Pekowski – Golub-Dobrzyń
  2. Adrian Wiśniewski – Chełmża
  3. Aleksander Jałocha – Chełmża
  4. Karol Żonakowski -Zieleń

CHŁOPCY + 35 KG „PIERWSZY KROK”

  1. Adrian Machaj – Dębowa Łąka
  2. Adrian Ignaczak – Kowalewo Pom.
  3. Jan Targowski – Golub-Dobrzyń

CHLOPCY – 28 KG „ NIEBIESKIE PASY”

  1. Marcel Buczkowski – Zieleń
  2. Wiktor Pekowski – Golub-Dobrzyń
  3. Oliwier Górski – Kowalewo Pom.

CHŁOPCY – 35 KG „NIEBIESKIE PASY”

  1. Antoni Sikorski – Chełmża
  2. Bartłomiej Kucharski – Chełmża
  3. Sebastian Pawski – Chełmża
  4. Wiktor Boniecki – Kowalewo Pom.

CHŁOPCY + 35 KG „NIEBIESKIE PASY”

  1. Igor Sylwester – Golub-Dobrzyń
  2. Jan Kobacki – Golub-Dobrzyń
  3. Jakub Plewa – Kowalewo Pom.

DZIEWCZYNKI – 33 KG

  1. Maja Kaliska – Golub-Dobrzyń
  2. Maja Tomaszewska – Dębowa Łąka
  3. Weronika Jaworska – Zieleń

DZIEWCZYNKI + 33 KG

  1. Amelia Dębczyńska – Dębowa Łąka
  2. Aleksandra Szymańska – Zieleń

KATEGORIA 11 -12 LAT

CHŁOPCY – 40 KG „ PIERWSZY KROK”

  1. Maksymilian Sypek – Wąbrzeźno
  2. Maciej Gąsior – Bydgoszcz
  3. Igor Koncicki – Golub-Dobrzyń
  4. Wiktor Smoczyński – Golub-Dobrzyń

CHŁOPCY – 45 KG „NIEBIESKIE PASY”

  1. Jakub Jastrzębski – Kowalewo Pom.
  2. Michał Hinz – Kowalewo Pom.
  3. Aleksander Sobkiewicz – Golub-Dobrzyń
  4. Dominik Plewa – Chełmża

CHŁOPCY + 45 KG „NIEBIESKIE PASY”

  1. Damian Michalewicz – Kowalewo Pom.
  2. Rafał Żukowski – Kowalewo Pom.
  3. Tomasz Białkowski – Kowalewo Pom.
  4. Wiktor Burczyński – Dębowa Łąka

DZIEWCZYNKI – 45 KG

  1. Martyna Kaliska – Golub-Dobrzyń
  2. Nadia Markuszewska – Wąbrzeźno

DZIEWCZYNKI + 45 KG

  1. Oliwia Stachulak – Dębowa Łąka
  2. Lena Stachulak – Dębowa Łąka
  3. Kamila Stro- Dębowa Łąka

KATEGORIA 13 -14 LAT

CHŁOPCY OPEN

  1. Daniel Huzior – Wąbrzeźno
  2. Remigiusz Popkiewicz – Bydgoszcz
  3. Jacek Bińkowski – Dębowa Łąka

DZIEWCZYNKI OPEN

  1. Julia Wiśniewska – Chełmża
  2. Małgorzata Wesołowska – Wąbrzeźno
  3. Marcelina Rytel - Wąbrzeźno

Dużą pomocą przy organizacji turnieju wykazali się rodzice zawodników oraz osoby związane z Golubsko- Dobrzyńskim Klubem, dzięki czemu przebiegł on sprawnie.

Wszystkim zawodnikom życzymy dalszych sukcesów i udanych wakacji.

Czekamy na kolejny turniej. OSU!

facebook
youtube
instagram