poniedziałek 23 Listopad 2020
Imieniny: Adeli, Felicyty i Klemensa
bip
  • green

Kolejny kącik dla wolontariuszy

16 marca 2017

W ostatnim dniu lutego br. miało miejsce długo przez wszystkich wyczekiwane otwarcie kącika dla klubu: „Lisewski Mały Wolontariusz”. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: sekretarz gminy Golub – Dobrzyń Krzysztof Pieczka wraz z dziennikarzem „Gazety Pomorskiej” Adamem Chrzanowskim, Proboszcz parafii Golub Andrzej Zblewski, sołtys wsi Lisewo Mirosław Ryzner. Swoją obecnością zaszczycił nas także  starszy kolega Mateusz Tomaszewski ze swoją mamą, wolontariuszką.

 Dyrektor szkoły Kazimierz Pochylski serdecznie przywitał wszystkich zebranych, w tym wolontariuszy małych i dorosłych, do których skierował ciepłe słowa z życzeniami dalszej owocnej pracy na rzecz potrzebujących. Koordynator projektu Anna Rydzińska  krótko opowiedziała o realizacji projektu. Po uroczystym przecięciu wstęgi, ksiądz proboszcz dokonał  poświęcenia pomieszczenia przeznaczonego dla spotkań wolontariuszy. W dalszej części spotkania członkowie klubu wraz z opiekunem Hanną Jaworską w formie prezentacji multimedialnej opowiedzieli o formach swojej działalności i  przedstawili scenki, które pokazały, że warto być  wolontariuszem.

 Zwieńczeniem tej kameralnej uroczystości był wspólny poczęstunek, który przebiegał w miłej, rodzinnej atmosferze. Wolontariusze wręczyli Mateuszowi symboliczny upominek w formie torcika z życzeniami z okazji obchodzonego Światowego Dnia Chorego.

facebook
youtube
instagram