sobota 23 Styczeń 2021
Imieniny: Bartłomieja, Jana i Filipa
bip
  • green

Konsultacje ws. Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego

09 marca 2020

Linia kolejowa do Centralnego Portu Komunikacyjnego może przebiegać przez teren gminy Golub-Dobrzyń. Takie rozwiązanie zakłada jeden z wariantów przebiegu nowego szlaku kolejowego, przedstawionych do konsultacji społecznej.

Centralny Port Komunikacyjny ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu ma powstać m.in. Port Lotniczy Solidarność oraz 1600 km nowych linii kolejowych. Do CPK mają prowadzić dziesięć tzw. szprych z każdego kierunku kraju.

Obecnie trwają konsultacje społeczne. Do wtorku, 10 marca b.r włącznie można składać uwagi oraz wnioski do projektu dokumentu. Formularz dostępny jest na stronie Centralnego Portu Komunikacyjnego (SSL) https://www.cpk.pl/pl/inwestycja/ssl

Na mapie widać, że jeden z wariantów zakłada przebieg linii przez teren Gminy Golub-Dobrzyń mi.n. Ostrowite, Olszówkę Ruziec i Węgiersk. Atlas Map Przebiegów Korytarzy Kolejowych: Ciąg nr 1 , linia kolejowa nr 5, nr arkusza 4.

Mieszkańcy obawiają się ewentualnej budowy linii kolejowej w sąsiedztwie ich domów, a nawet ryzyka wyburzeń domów i przesiedleń.

Przygotowali w tej sprawie protest (treść w załączniku który do jutra każdy zainteresowany może podpisać u radnych i sołtysów ze swojego terenu.


 
 

Załącznik: 
facebook
youtube
instagram