piątek 28 Luty 2020
Imieniny: Józefa, Romana i Hilarego
bip
  • green

Mistrza ekologii wyłoniony

31 maja 2019

22 maja w Urzędzie Gminy Golub-Dobrzyń odbył się konkurs pn.: Jedna z siedmiu. Konkurs miał na celu wyłonić Mistrza ekologii z siedmiu szkół znajdujących się w Gminie Golub-Dobrzyń.

Ostatecznie w konkursie nie wzięły udziału dzieci z dwóch szkół  – z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sokołowie z powodu niedyspozycji uczestników  oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowogrodzie.

Konkurs oparty był na zasadach popularnego teleturnieju edukacyjnego pn.: Jeden z dziesięciu.

Dla uczestników konkursu pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej wraz z nauczycielami z gminnych szkół przygotowali 100 pytań z zakresu ekologii. Pytania były bardzo zróżnicowane dzięki czemu uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną.

Po zaciętej walce pełnej emocji Pierwszym Mistrzem Ekologii Gminy Golub-Dobrzyń została Julia Cyrankowska, uczennica  ósmej klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrowitem. Wykazała się ona ogromną wiedzą ekologiczną.

Dla wszystkich uczestników konkursu Gmina Golub-Dobrzyń przygotowała drobne upominki, a za zdobycie pierwszego miejsca przygotowaliśmy dyplom oraz Smartwatch.  

Po konkursie wszyscy uświadomiliśmy sobie ile wiemy z zakresu ekologii, a czego musimy się jeszcze nauczyć, aby zadbać o Ziemię. Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

facebook
youtube
instagram