niedziela 25 Sierpień 2019
Imieniny: Grzegorza, Ludwika i Luizy
bip
  • green

Obchody 9 rocznicy katastrofy Smoleńskiej

10 kwietnia 2019

Dziś (10 kwietnia) o godz. 9.00 przed tablicą upamiętniającej katastrofę Smoleńską delegacja władz samorządowych, organizacji i mieszkańców złoży symboliczne wiązanki kwiatów i zapaliły znicze w hołdzie ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem. W imieniu Gminy Golub-Dobrzyń kwiaty składali:  Wójt Gminy Marek Ryłowicz oraz Radni Gminy Karolina Rosołowska i Wojciech Angowski.

10 kwietnia 2010 r. na pokładzie rządowego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku znajdowało się 96 osób wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

Była to największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych. Katastrofy nie przeżyła żadna z osób obecnych na pokładzie.

 

facebook
youtube
instagram