piątek 28 Luty 2020
Imieniny: Józefa, Romana i Hilarego
bip
  • green

Przebudowa skrzyżowania Wodna-Hallera-Zamkowa już wkrótce

18 września 2019

Dnia 12 września br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu Marszałek Województwa Piotr Całbecki podpisał umowę z firmą STRABAG na przebudowę ważnego skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 534 Grudziądz - Rypin i 569 Golub Dobrzyń - Dobrzejewice w Golubiu-Dobrzyniu. W wydarzeniu tym brali udział również samorządowcy z Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego: Wójt Gminy Golub -Dobrzyń Marek Ryłowicz, Przewodniczący Rady Gminy Golub-Dobrzyń Artur Kaszyński, Burmistrz Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski, Starosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego Franciszek Gutowski i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Grabowski.

Realizacja inwestycji ma kosztować 2,3 mln zł. Lokalne samorządy wesprą realizację tego zadania. Gmina Golub-Dobrzyń i Powiat Golubsko-Dobrzyński dołożą po 50 000,00 zł, natomiast Miasto Golub-Dobrzyń 700 tys. zł.

W ramach inwestycji na skrzyżowaniu ulic Wodnej, gen. J. Hallera oraz Zamkowej powstaną dodatkowe pasy ruchu w kierunku Ciechocina (lewoskręty), które poprawią płynność jazdy. To właśnie w tym miejscu w mieście najczęściej tworzą się korki. W godzinach szczytu wykonanie manewru skrętu w lewo dotychczas jest niezwykle trudne.

Zamontowana zostanie nowoczesna sygnalizacja świetlna, która będzie dostosowywała cykl świateł do natężenia ruchu. Przebudowane będą również chodniki, zatoki autobusowe i zjazdy do posesji. Na skrzyżowaniu i dojazdach ułożone zostaną nowe nawierzchnie. W obrębie przejść dla pieszych wykonawca ustawi ochronne ogrodzenia i balustrady oraz zagospodaruje tereny zielone.

Prace muszą zakończyć się jeszcze w 2019 roku.

 

Warto wspomnieć, że Wójt Gminy Golub -Dobrzyń Marek Ryłowicz od kilku lat angażował się w działania zmierzające do poprawy płynności przejazdu przez Golub-Dobrzyń. Gmina Golub-Dobrzyń jest specyficzną gminą „przeciętą” przez rzekę Drwęcę i przejazd przez miasto jest dla większości mieszkańców jedyną możliwością przedostania się z jednego krańca gminy na drugi.

facebook
youtube
instagram