poniedziałek 30 Listopad 2020
Imieniny: Andrzeja, Zbysława i Justyny
bip
  • green

WOLONTARIUSZE PRZESZKOLENI

05 lipca 2016

Pod koniec czerwca uczestnicy projektu finansowanego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich "Utworzenie Klubów Wolontariackich MAŁY WOLONTARIUSZ na terenie Gminy Golub-Dobrzyń", wzięli udział w dwudniowym szkoleniu w Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Toruńskiej w Przysieku k/ Torunia. Jest to miejsce spotkań formacyjnych, szkoleń, integracji wszystkich, którzy angażują się w wolontariat pomagając potrzebującym. Osobą prowadzącą szkolenie był Janusz Palczewski, koordynator d/s wolontariatu Caritas Diecezji Toruńskiej.

Szkolenie zostało rozłożone na dwie grupy: pierwsza - Węgiersk, Lisewo, Nowogród, druga - Gałczewo, Wrocki, Ostrowite.

Młodzi i dorośli wolontariusze zapoznali się z ideą wolontariatu, dowiedzieli się o historii i rodzajach wolontariatu, motywacji wolontariusza, potrzebach ludzkich, itp. Pracując w grupach nabywali umiejętności komunikacyjne i interpersonalne.

Po części szkoleniowej integrowali się, wzięli udział w mszy świętej, zorganizowali ognisko, bawili się na boiskach sportowych. Wspólne gry i zabawy na boisku sportowym, a także prowadzone rozmowy podczas spożywanych posiłków sprzyjały społecznej integracji, tworzeniu się atmosfery radości i przyjaźni.

Po odbytym szkoleniu pozostały nie tylko miłe wspomnienia, zawiązane przyjaźnie, ale przede wszystkim utwierdzenie się w przekonaniu, że warto być dobrym.

„ Szkolenie dało mi wiarę w siebie, że mogę pomagać jeszcze bardziej. Chcę być wolontariuszem, ponieważ lubię pomagać, po prostu chcę pomagać, bo to dla mnie przyjemność.” /wypowiedź wolontariusza/.

 

Koordynator projektu

Anna Rydzińska

facebook
youtube
instagram