poniedziałek 30 Listopad 2020
Imieniny: Andrzeja, Zbysława i Justyny
bip
  • green

Zakończenie projektu "Utworzenie Klubów Mały Wolontariusz na terenie Gminy Golub-Dobrzyń"

20 listopada 2017

Zakończenie projektu "Utworzenie Klubów Mały Wolontariusz na terenie Gminy Golub-Dobrzyń".

Głównym celem projektu  "Utworzenie Klubów Mały Wolontariusz na terenie Gminy Golub-Dobrzyń"  było stworzenie sieci wolontariatu na terenie naszej gminy. Dzięki niemu utworzono sześć kącików wolontariusza w każdej  szkole na terenie naszej gminy (Ostrowite, Wrocki, Lisewo, Węgiersk, Nowogród, Gałczewo). Za cel działań obrano pomoc osobom starszym, chorym, pomoc dzieciom i środowisku lokalnemu. Projekt zakończył się 30 września 2017r. Uroczyste zakończenie projektu  odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gałczewie. 

Wolontariusze zaprosili swoich podopiecznych, dyrektorów gminnych szkół oraz przedstawicieli wladz Gminy Golub-Dobrzyń, obecni byli Pani Urszula Arentowicz, Pan Mirosław Suski, Pan Stanisław Trawiński, Pani Brygida Izajasz oraz Pan Krzysztof Pieczka. Gościliśmy również przedstawiciela Historyczno-eksploracyjnego Przedmoście - Pana Artura Kaszynskiego.

Uroczystość rozpoczęto od występu grupy z Wrocek z przedstawieniem "Pomaganie jest COOL", następnie koordynator projektu Anna Rydzińska wraz z sekretarzem wręczyli nagrody (częściowo ufundowane przez Urząd Gminy) dla SUPER WOLONTARIUSZY w każdej z grup.

Medalami odznaczono również opiekunów grup: Henrykę Jaworską, Annę Morawską, Marzenę Kopczyńską, Marię Wrzesińską, Mariusza Frydryszewskiego. Uroczystość uświetnił występ huru dziecięcego z Ostrowitego oraz grupy wolontariuszy-harcerzy z Gałczewa. Wolontariusze z Nowogrodu przygotowali drobne upominki, a wolontariusze z Węgierska poczęstunek. Uroczystość swoim patronatem objął Wójt Gminy Golub-Dobrzyń.

Projekt skończył się, lecz działalność wolontariuszy trwa. Powstaje GMINNE CENTRUM WOLONTARIATU I POMOCY. Koordynator Centrum ogłasza konkurs na jego nazwę (regulamin i formularz zgłoszeniowy).

                          
 
 

facebook
youtube
instagram