poniedziałek 21 Wrzesień 2020
Imieniny: Darii, Mateusza i Marka
bip
  • green

Zapraszamy do konsultacji

09 czerwca 2016

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w dyskusji i uczestnictwa w konsultacjach społecznych dotyczących wyznaczenia w naszej gminie obszaru zdegradowanego i obszaru do przeprowadzenia rewitalizacji.

 
 
 
Rewitalizacja
to szeroki proces przemian społecznych, przestrzennych i ekonomicznych na obszarze, znajdującym się w kryzysie. Jej celem jest ponowne przywrócenie do życia zdegradowanej obszaru wiejskiego oraz uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc prościej – chodzi o to, żeby w takim miejscu dobrze się przebywało, mieszkało i pracowało. Remonty budynków czy modernizacja dróg to tylko niewielka część działań składających się na rewitalizację. Poprawa przestrzeni musi iść w parze z polepszeniem warunków życia, co zapewniają szerokie działania społeczne, kulturalne, edukacyjne czy ekonomiczne podejmowane w tym procesie.

Konsultacje mają na celu zebranie od wszystkich zainteresowanych rewitalizacją (czyli interesariuszy) uwag, opinii i propozycji odnośnie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Golub-Dobrzyń.

Terminy i miejsce spotkań konsultacyjnych:

  • Owieczkowo: Budynek Świetlicy Wiejskiej, 21 czerwca 2016 r., godzina 1000
  • Ostrowite: Budynek Świetlicy Wiejskiej, 21 czerwca 2016 r, godzina 1130
  • Gajewo, Budynek Świetlicy Wiejskiej, 21 czerwca 2016, godzina 1300
  • Sokołowo, Budynek Niepublicznej Szkoły Podstawowej, 21 czerwca 2016, godzina 1430

 

Zachęcamy także do wypełnienia ankiety, która pomoże określić obszary na terenie Gminy Golub-Dobrzyń, które wymagają specjalnego wsparcia. Ankieta będzie dostępna na stronie internetowej do 24 czerwca 2016 r.

Link do ankiety:

http://goo.gl/forms/2F9BkWKv0TN6EXsT2

facebook
youtube
instagram