poniedziałek 30 Marzec 2020
Imieniny: Amelii, Anieli i Leonarda
bip
  • green

Najnowsze informacje

Szanowni Państwo, w związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w trosce o państwa zdrowie zalecamy ograniczanie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Wiele spraw można załatwić przez Internet m.in. zapłacić podatek od nieruchomości czy też zameldować się. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Gminny Ośrodek Rekreacji „GRODNO”

Kompleks turystyczny o tej nazwie powstał w 1997r.  z inicjatywy oraz funduszy własnych Gminy Golub-Dobrzyń. Ośrodek położony w odległości 4 km od. Golubia-Dobrzynia.  Jezioro Grodno pow. 22,3 ha, objętość  780,5 tyś m3, gł. Maks. 7,8 m, czystości wody –II.

W skład kompleksu wchodzą budynek Restauracji, strzeżone kąpielisko, plaża, 1 domek wypoczynkowy, parking.  W 2014 Gmina przy wykorzystaniu Funduszy Europejskich dokonała modernizacji Ośrodka i dodatkowego wyposażenia kompleksu. Zrealizowano także program budowy ścieżki rowerowej prowadzącej z Golubia-Dobrzynia do Nowogrodu.

Na obecną chwilę obiekt spełnia wszelkie standardy szeroko pojętej rekreacji, turystyki i wypoczynku i to nie  tylko w okresie letnim.               

Od 2012r obsługą żywieniową turystów i plażowiczów  zajmuje się Spółdzielnia Socjalna ZORZA, która prowadzi Restaurację nad jeziorem.

Spółdzielnia powstała jako podmiot Ekonomii Społecznej z  inicjatywy osób bezrobotnych mieszkańców gminy. Przy wsparciu środków unijnych Ośrodek nad Grodnem wyposażony został w zaplecze kuchenno - gastronomiczne , wyposażenie lokalu i środków niezbędnych do prowadzenia  tego typu działalności. Reaktywacja kompleksu nad  jeziorem Grodno zrealizowana została przy znacznym wsparciu i pomocy obecnych władz gminy, które   przychylnym okiem zdecydowały o działalności Spółdzielni w tym konkretnym miejscu. Spółdzielnia prowadzi swoją działalność  w oparciu o schemat działalności gospodarczej. Jest to jednak podmiot , którego zadaniem jest reintegracja zawodowa i społeczna  osób zagrożonych marginalizacją społeczną .

Kompleks wypoczynkowy obecnie zapewnia  obsługę żywieniową turystów, rekreację i wypoczynek  miejscu przepięknie położonym w niedalekiej odległości od miasta. Istnieje możliwość noclegu w domku wczasowym należącym do gminy. Oferta Spółdzielni ZORZA obejmuje dodatkowo wynajem Sali w Restauracji, catering, organizację imprez okolicznościowych, integracyjnych, szkoleń, zebrań, obsługę wizyt studyjnych, organizację zawodów sportowych, rajdów rowerowych, czy pieszych. Najbliższe  miejscowości w okolicy tj. Nowogród, Węgiersk, Macikowo to również przepiękne krajobrazy i tereny o znaczeniu agroturystycznym. Zapraszamy serdecznie do naszej gminy na aktywny Wypoczynek w malowniczej okolicy.

Spółdzielnia Socjalna ZORZA zaprasza do skorzystania z usług

Tel. 500 270 390 lub 721 584 454

facebook
youtube
instagram