Dla rolników

 • Logo

"Stosowanie środków ochrony sprzętem naziemnym"

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Golubiu-Dobrzyniu zaprasza na szkolenie. Szczegóły na plakcie.
 • Logo

„BDO bez tajemnic – rady i wskazówki dla rolnika”

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu serdecznie zapraszają na szkolenie online „BDO bez tajemnic – rady i wskazówki dla rolnika”, które odbędzie się 23 lutego 2024 r. o godz. 10:00.
 • Zdjęcie stockowe

Zwrot podatku akcyzowego

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje:Każdy rolnik, który chce odzyskać podatek akcyzowy zawarty  w cenie oleju  napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej powinien gromadzić  faktury VAT.
 • Logo

Zaproszenie na szkolenia

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Golubiu-Dobrzyniu zaprasza na szkolenia. Szczegóły na plakatach.
 • Logo - Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Golubiu-Dobrzyniu

Zaproszenie na szkolenie

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Golubiu-Dobrzyniu zaprasza na szkolenia pn. „Obowiązki rolnika w świetle ustawy Prawo wodne”, które odbędzie się 15 listopada (środa) 2023 r. o godz. 10:00 w Pałacu Wenecja w Płonnem.
 • Logo

Znamy delegatów do Izby Rolniczej

W niedzielę, 24 września, odbyły się wybory do Rad Powiatowych Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej, w tym w okręgu wyborczym nr 38 obejmującym obszar Gminy Golub – Dobrzyń, na VII kadencję, obejmującą lata 2023-2027.
 • Lis

Komunikat Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Kujawsko – Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii uprzejmie informuje, że w okresie od 11 do 20 września 2023 roku na obszarze wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Grafika

Wybory do izb rolniczych

24 września 2023 roku, w godz. 8.00 – 18.00 odbędą się wybory do rady powiatowej kujawsko-pomorskiej izby rolniczej w okręgu wyborczym nr 38 obejmującym obszar Gminy Golub – Dobrzyń
 • Logo KPODR w Minikowie

Zaproszenie na szkolenia

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na szkolenia pn. „Premie dla młodych rolników – zasady udzielania pomocy”, które odbędzie się 18 sierpnia 2023 r. o godz. 10:00 oraz szkolenie pn. „Rozwój małych gospodarstw  – zasady udzielania pomocy”, które odbędzie się 24 sierpnia 2023 r. o godz. 10:00.
 • Zwrot podatku akcyzowego

Zwrot podatku akcyzowego

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że każdy rolnik, który chce odzyskać w II naborze wniosków część kosztów zakupu oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej powinien gromadzić faktury VAT dokumentujące zakup oleju napędowego.
 • Informacje dot. suszy

Informacje dot. suszy 2023

Zgodnie z obowiązującymi przepisami producent rolny będzie miał nadal obowiązek złożenia wniosku o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy tak jak to ma miejsce od 2020 roku za pośrednictwem aplikacji „zgłoś szkodę rolniczą”.  
 • Spękana ziemia

Udzielanie pomocy poszkodowanym rolnikom w wyniku suszy

W Dzienniku Ustaw opublikowano w piątek, 14 lipca br., rozporządzenie Rady Ministrów określające zasady szacowania strat po suszy i udzielania pomocy poszkodowanym rolnikom w latach 2023 i 2024.
 • Kombajn

Informacja Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Sprzedając: pszenicę, pozostałe zboża oraz rzepak i rzepik do 15 czerwca rolnik może otrzymać dopłatę. Do pszenicy jest to 2200 zł/ha. Wniosek należy złożyć do 30 czerwca 2023 r.
 • Logo KPODR w Minikowie

Zaproszenie na szkolenia

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza rolników na szkolenia pn. „Premie dla młodych rolników – zasady udzielania pomocy”, które odbędzie się 16 maja 2023 r. o godz. 10:00 oraz „Rozwój małych gospodarstw – zasady udzielania pomocy”, które odbędzie się 23 maja 2023 r. o godz. 10:00.
 • Logo KPODR

Zaproszenie na szkolenia

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na szkolenie pn. „Płatności bezpośrednie, warunkowość i związane z nimi wymogi w 2023 roku", które odbędzie się 14 kwietnia 2023 r. o godz. 10:00. 
 • Logo

Zaproszenie na szkolenie

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego zaprasza na szkolenie "Zmiany w płatnościach bezpośrednich, w tym ekoschematy".
 • Logo KPODR

Zaproszenie na szkolenia

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego zaprasza na szkolenia „Stosowanie środków ochrony sprzętem naziemnym” („KURS CHEMIZACYJNY”) oraz „Płatności bezpośrednie  w 2023 – Ekoschematy”.
 • Lis

Informacja

Poniżej przekazujemy informacje i wskazówki dot. zasad postępowania w terenie, na którym wyłożono przynęty zawierające szczepionkę doustną przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących.
 • Plakat konkursowy

Konkurs "Rolnik - Farmer Roku"

W imieniu organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu „ROLNIK FARMER ROKU” mamy zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w XXIX edycji Konkursu.
 • Logo K-PODR

Szkolenie „Opłata za korzystanie ze środowiska w kontekście Rolnika”

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu serdecznie zaprasza na szkolenie online pn. „Opłata za korzystanie ze środowiska w kontekście Rolnika”
 • Okienko dla rolnika

Już działa "Okienko dla rolnika"

Na głównej stronie Gov.pl została uruchomiona dedykowana zakładka „Dla Rolnika”, która zawiera katalog usług i kart informacyjno-formularzowych obejmujących dwanaście kart usług i trzy e-usługi.
 • Logo KPOWR

Szkolenie „Zasady rozliczania podatku VAT w rolnictwie”

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na szkolenie pn. „Zasady rozliczania podatku VAT w rolnictwie”, które odbędzie się 16 lutego 2022 roku o godz. 10.00  na platformie ClickMeeting.
 • Logo Centrum Doradztwa Rolniczego

Szkolenie „Estetyzacja wiejskiego gospodarstwa domowego - wybrane aspekty praktyczne”

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie organizuje szkolenie internetowe pn. „Estetyzacja wiejskiego gospodarstwa domowego - wybrane aspekty praktyczne”.
 • Plakat informacyjny

Spotkanie z przedstawicielami Agrounii

W imieniu Agrounii zapraszamy okolicznych rolników , poszkodowanych w systemie sprzedaży płodów rolnych oraz wszystkie osoby zainteresowane na otwarte spotkania Agrounii 28 stycznia.
 • Plakat konkursowy

Konkurs "Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość"

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XIV edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość.
 • Dystrybutor paliwa

Zwrot podatku akcyzowego

Wójt Gminy Golub-Dobrzyń informuje, że od dnia 1 lutego do 28 lutego 2022 r. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego za olej napędowy używany do produkcji rolnej.
 • Logo

Zaproszenie na "Kurs chemizacyjny"

Zapraszamy na "KURS CHEMIZACYJNY" - „Stosowanie środków ochrony sprzętem naziemnym”.
 • Baner promocyjny

Gwarancja spłaty kredytu  z Funduszu Gwarancji Rolnych wraz z dopłatą do oprocentowania

FGR to pomoc skierowana do rolników i przedsiębiorców przetwórstwa rolno-spożywczego. Oferuje wsparcie w dostępie do finansowania poprzez zabezpieczenie kredytu oraz dopłatę do oprocentowania kredytu obrotowego.
 • Logo Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie

Zaproszenia na szkolenia on-line organizowane przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza do udziału w szkoleniach on-line.
 • Logo Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie

Zaproszenie na szkolenie pn. „Nowelizacja ustawy VAT ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień w rolnictwie”

Zaproszenie na Szkolenie pn. „Nowelizacja ustawy VAT ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień w rolnictwie”. Szkolenie odbędzie się 8 kwietnia 2021 roku w godz. 10.00 – 11.30 oraz zapis video w godz. 18.00 – 19.30