Oświata / Edukacja

 • Statuetki "Korona Gminy"

Korony Gminy rozdane!

Wczoraj w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gałczewie odbyła się coroczna uroczystość wręczenia stypendiów za szczególne osiągnięcia edukacyjne i sportowe pod nazwą „Korony Gminy”.
 • Uczestnicy zajęć

Aktywnie ćwiczą w Ostrowitem

Na boisku Orlik w Ostrowitem, co czwartek spotykają się dzieci i młodzież z terenu Gminy, aby wziąć udział w zajęciach piłkarskich prowadzonych przez pana Pawła Licznerskiego. 
 • Nauczyciele, którzy uzyskali tytuł nauczyciela mianowanego z dyrekcją szkoły i kierownik GZEASiP

Nauczyciele z tytułem

W związku ze złożonymi przez nauczycieli wnioskami o podjęcie postępowania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego oraz po pozytywnym ich rozpatrzeniu, powołana przez Wójta Gminy Golub-Dobrzyń komisja w dniach 8 i 9 lipca przeprowadziła postępowania egzaminacyjne.
 • Wójt Marek Ryłowicz oraz dyrektor Kazimierz Pochylski

Powierzenie obowiązków dyrektora

28 czerwca Wójt Marek Ryłowicz powierzył pełnienie obowiązków Dyrektora Szkoły Podstawowej w Lisewie dotychczasowemu dyrektorowi panu Kazimierzowi Pochylskiemu. 
 • Uczniowie podrzucają birety

Zakończenie roku szkolnego - życzenia

Z okazji zakończenia roku szkolnego pragniemy złożyć serdeczne gratulacje i podziękowania za cały rok pełen wyzwań, nauki i wspólnych osiągnięć wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom, Uczniom oraz Pracownikom Szkół.
 • Uczestnicy konkursu

Walczyli "O pióro Wójta"

11 czerwca w Szkole Podstawowej im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny "O pióro Wójta".
 • Zespół z Węgierska

Muzyką podbili Węgry

W dniach 25-31 maja zespół ludowy ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku przebywał na Węgrzech w ramach projektu "We wspólnym rytmie".
 • Uczestnicy konferencji

Szkoła w Nowogrodzie zdobyła tytuł „Szkoły Uczącej Się”!

6 czerwca w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowogrodzie odbyła się Zewnątrzszkolna Konferencja Upowszechniająca Ocenianie Kształtujące. 
 • Plakat rekrutacyjny

Rekrutacja do Gminnego Żłobka w Ostrowitem

Dyrektor Gminnego Żłobka w Ostrowitem ogłasza nabór do żłobka dzieci od 20 tygodnia życia do 3 lat.
 • Uczestniczki konkursu

Konkurs recytatorski pod patronatem Wójta

16 maja w Gminnym Przedszkolu w Ostrowitem odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Dobre wychowanie na wesoło”, który został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Golub- Dobrzyń. 
 • Plakat

Zajęcia sportowe w szkołach i na Orliku

Gmina Golub-Dobrzyń złożyła cztery wnioski o dofinansowanie zajęć sportowych w ramach programu Aktywna Szkoła. Trzy z nich dotyczą szkół, a jedne zajęć na boisku Orlik w Ostrowitem.
 • Uczestnicy konkursu

Konkurs recytatorski we Wrockach

13 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wrockach odbyła się II Edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt. "W krainie wierszy i wierszyków Jana Brzechwy i Juliana Tuwima", który został objęty patronatem Wójta Gminy Golub-Dobrzyń.
 • Zwycięska drużyna

II miejsce dla uczennic z Nowogrodu

29 kwietnia Wiktoria Wrzesińska, Natalia Arciszewska oraz Malwina Arciszewska ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Nowogrodzie zmierzyły się w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Kodowanie brajlem” zorganizowanym przez K-PSOSW nr 1 im. L. Braille'a w Bydgoszczy. 
 • Zdjęcie grupowe uczestników konkursu

Młody Mistrz Matematyki

17 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. KEN we Wrockach już po raz XVI odbył się Gminny Konkurs Matematyczny "Młody Mistrz Matematyki". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II-VIIII szkół podstawowych położonych na terenie naszej gminy.
 • Jakub Prokopiuk z paniami Urszulą Arentowicz i Barbarą Martewicz

Sukces ucznia z Węgierska

Sukces ucznia klasy VIII Jakuba Prokopiuka ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku!
 • Nagrodzeni

Szlachetne zdrowie

W związku z uzyskaniem Krajowego Certyfikatu Przedszkola Promującego Zdrowie, 9 kwietnia odbyły się w Szkole Podstawowej im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku uroczystości promujące ogólnopolski program oraz placówkę.
 • Szkoła w Lisewie

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Lisewie

Wójt Gminy Golub-Dobrzyń ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Lisewie.
 • Koncert w Węgiersku

II Koncert Noworoczny w Węgiersku

25 stycznia Szkoła Podstawowa im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku zorganizowała po raz drugi Koncert Noworoczny.
 • Nadania stopnia awansu zawodowego

Nadanie stopnia awansu zawodowego

Dzisiaj Zastępca Wójta Krzysztof Pieczka wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycieli.
 • Plakat rekrutacyjny

Rekrutacja do żłobka

Ruszyła rekrutacja do Gminnego Żłobek „Filemonek” w Gałczewie.
 • Przekazanie laptopów

Laptop dla ucznia

W ramach programu rządowego „Laptop dla ucznia” 62 uczniów klas IV ze szkół z terenu Gminy Golub-Dobrzyń otrzymało laptopy marki LENOVO V15 G3 IAP CTO. 
 • Zaproszeni goście wraz z uczniami

Wizyta Ambasadora Węgier

22 listopada miała miejsce historyczna chwila w historii Szkoły Podstawowej im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku oraz Gminy Golub-Dobrzyń.
 • Ekopracownia - logo projektu

Ekopracownia w Węgiersku

Od 13 października w Szkole Podstawowej im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku jest realizowany projekt „Edukacyjna oaza" w ramach Programu Priorytetowego Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej „Ekopracownia - zielone serce szkoły".
 • Uczniowie z laptopami

Szkoła w Lisewie laureatem ogólnopolskiego konkursu

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Lisewie laureatem ogólnopolskiego konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” i zdobywcą mobilnej pracowni komputerowej!
 • Turniej judo

Turniej judo w Gałczewie

28 października na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gałczewie odbył się ekscytujący turniej judo z okazji Światowego Dnia Judo.
 • Nagrodzeni nauczyciele

Święto nauczycieli

18 października w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Sokołowie odbył się uroczysty Dzień Edukacji Narodowej, który określany jest również Dniem Nauczyciela i to właśnie w ten dzień w sposób szczególny doceniamy i podkreślamy codzienny wysiłek jaki nauczyciele, pedagodzy i wychowawcy wkładają w swoją pracę z najmłodszymi.
 • Dzień Papieski w Lisewie

Dzień Papieski w Lisewie

18 października w Szkole Podstawowej im. św. Jan Pawła II w Lisewie odbyły się obchody 23. Dnia Papieskiego pod hasłem „Święty Jan Paweł II  - Cywilizacja Życia”.
 • Poczet sztandarowy

250. rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej we Wrockach

Komisja Edukacji Narodowej to patron Szkoły Podstawowej we Wrockach od 14 października 2011. Obowiązkiem każdego ucznia jest znać swojego patrona.
 • Uczniowie ze sprzętem komputerowym

Wrocki wygrały "Pracownię Kompetencji Cyfrowych"

Szkoła Podstawowa we Wrockach zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie "Pracownia Kompetencji Cyfrowych" i zdobyła mobilną pracownię komputerową.
 • Drużyna piłkarska

Gminny Turniej Piłki Nożnej

3 października Zespół Szkolno-Przedszkolny był gospodarzem gminnego turniej piłki nożnej chłopców. W kategorii klas IV - VI zawodnicy Szkoły w Ostrowitem musieli uznać wyższość uczniów z Nowogrodu, zajmując tym samym II miejsce.
 • Wręczenie nagród

Wręczenie nagród i aktów nadania stopnia awansu zawodowego

7 września w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Sokołowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród Wójta Gminy w ramach Gminnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży.
 • Wojt Marek Ryłowicz i dyrektor Urszula Arentowicz

Zmiana na stanowisku dyrektora w Węgiersku

25 sierpnia odbyło się uroczyste pożegnanie z okazji przejścia na emeryturę pani Urszuli Arentowicz. Pani Urszula posiada ponad 40–letni staż pracy jako nauczyciel, zaś w 2003 r. objęła stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku. 
 • Grafika informacyjna

Stypendia szkolne

Informujemy, że od dnia 1 września 2023 roku można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego o charakterze socjalnym na rok szkolny 2023/2024.
 • Gala edukacyjna

Gala edukacyjna

29 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gałczewie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w ramach stypendium Wójta Gminy Golub-Dobrzyń.
 • Otwarcie nowej części szkoły w Węgiersku

Szkoła w Węgiersku jest już oficjalnie większa

Otwarto nową część placówki. W sali gimnastycznej rozbrzmiały dźwięki utworów Zbigniewa Wodeckiego, Krzysztofa Krawczyka i Andrzeja Zauchy. Wykonali je muzycy z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Później na scenie pojawili się "Mali Kujawiacy z ziemi dobrzyńskiej". 
 • Zawodnicy JUDO

Uczniowski klub sportowy Judo "Kopernik Gałczewo"

Judo to sztuka walki, która nie tylko rozwija siłę fizyczną, ale również charakter i umiejętności interpersonalne. W Polsce wiele klubów sportowych skupia się na szkoleniu młodych adeptów tej dyscypliny, a jeden z nich, początkujący wyróżnia się szczególnie - uczniowski klub sportowy judo "Kopernik Gałczewo".
 • Uczestnicy i laureaci konkursu

Znamy laureatów konkursu „Polski Papież Jan Paweł II - Ku pamięci”

28 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem odbył się XV Jubileuszowy Powiatowy Konkurs „POLSKI PAPIEŻ 1978–2005 – KU PAMIĘCI”. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wójta Gminy Golub-Dobrzyń Pana Marka Ryłowicza.
 • Laureaci konkursu

Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

21 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Dziewanowskich w Płonnem odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pn.: "Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród". Konkurs adresowany był do uczniów szkół z powiatu golubsko-dobrzyńskiego. 
 • II Gminny Turniej Pluszowego Misia

II Gminny Turniej Pluszowego Misia

20 kwietnia odbył się II Gminny Turniej Pluszowego Misia pod Patronatem Wójta Gminy Golub-Dobrzyń. Dzieci przedszkolne oraz z klas I – III z terenu Gminy Golub-Dobrzyń uczestniczyły w konkurencjach sportowych, gdzie miały możliwość sprawdzić swoją sprawność, szybkość i zręczność.
 • Laureaci konkursu

Gminny Konkurs Językowo-Ekologiczny Eco Friendly Teens

21 kwietnia odbyło się rozdanie dyplomów i nagród uczniom, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Językowo-Ekologicznym Eco Friendly Teens, organizowanym przez szkołę we Wrockach pod patronatem Wójta Gminy Golub-Dobrzyń.
 • Klub Młodzieżowy Gałczewo

Klub Młodzieżowy w Szkole Podstawowej w Gałczewie

Towarzystwo Rozwoju Gminy Golub-Dobrzyń działające przy Szkole Podstawowej w Gałczewie zakończyło właśnie działanie Klubu Młodzieżowego Gałczewo.
 • Sala lekcyjna

Rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych

Wójt Gminy Golub-Dobrzyń podaje do publicznej wiadomości kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia spełnienia kryteriów, a także liczbę punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria.
 • Narada dla dyrektorów

Narada dla dyrektorów

5 grudnia za Zamku Golubskim odbyła się narada dla dyrektorów w rejonie wizytacyjnym organizowana przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
 • Zdjęcie grupowe

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień dla wszystkich pedagogów. To czas podsumowań pracy jaką nauczyciele świadczą na rzecz młodego pokolenia, ucząc a jednocześnie wychowując. Dzień ten to czas składania na ręce nauczycieli podziękowań za trud i wysiłek jaki wkładają w przekazywanie wiedzy ale również kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży.
 • Wójt oraz dyrektorzy szkół

Spotkanie z dyrektorami szkół

31 sierpnia odbyło się spotkanie Wójta z dyrektorami szkół gminnych, na którym miało miejsce uroczyste wręczenie aktów powierzenia stanowisk dyrektora szkół.
 • Osoby nagrodzone

Wręczenie nagród Wójta Gminy Golub-Dobrzyń

23 sierpnia odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy Golub-Dobrzyń uczniom, którzy na egzaminie ósmoklasisty uzyskali wysokie wyniki.
 • Statuetki

Uczniowie z sukcesami nagrodzeni

28 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gałczewie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w ramach stypendium Wójta Gminy Golub-Dobrzyń.
 • Uczennice w szkole

Nabór wniosków o udzielenie stypendium Wójta Gminy Golub-Dobrzyń

Trwa nabór wniosków o udzielenie stypendium Wójta Gminy Golub-Dobrzyń w ramach Gminnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży.
 • Plakat konkursowy

Konkurs na "Najładniejszą zakładkę do książki"

Zapraszamy do udziału w konkursie "Najładniejsza zakładka do książki" organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowogrodzie.
 • Święto szkoły w Węgiersku

Święto szkoły w Węgiersku

Wczoraj w Szkole Podstawowej im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku odbyły się obchody "Święta Szkoły". Wydarzenie odbywało się na pamiątkę nadania szkole imienia. 
 • Logo

Wsparcie z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

Gmina Golub-Dobrzyń podaje do publicznej wiadomości listę szkół, którym w 2022 roku udzielone zostało wsparcie finansowe z budżetu państwa.
 • Uczestnicy konkursu

„Spotkajmy się na Olimpie” – Gminne Potyczki Polonistyczne pod patronatem Wójta Gminy Golub-Dobrzyń

Jedna z klas w Szkole Podstawowej we Wrockach 8 kwietnia zamieniła się w Olimp. Tam o laur zwycięzcy w konkurencjach dotyczących znajomości mitologii walczyli uczniowie ze szkół w Gałczewie, Lisewie, Nowogrodzie, Węgierska i Wrocek (14 osób).
 • Logo projektu "Umiem pływać"

Umiem pływać - ruszyły wyjazdy na basen

W ramach kontynuacji organizowanego od kilku lat programu UMIEM PŁYWAĆ, 5 kwietnia  ruszają wyjazdy szkół na basen.
 • Dziewczynka rzuca do kosza

Dodatkowe zajęcia sportowe w szkołach

Gmina Golub-Dobrzyń podpisała 15 marca porozumienie w sprawie realizacji programu Szkolny Klub Sportowy.
 • Dzieci w szkole

Informacje o postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2022/2023

Wójt Gminy Golub-Dobrzyń podaje do publicznej wiadomości kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia spełnienia kryteriów.
 • Grafika informacyjna

Ferie z ekonomią w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie 

Szkoła Podstawowa w Gałczewie znalazła się w gronie 65 szkół z całej Polski, biorących udział w tegorocznej edycji projektu edukacji ekonomicznej "Ferie z ekonomią".
 • Tablica interaktywna zakupiona w ramach projektu

Realizacja projektów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrowitem

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. T. Jędryczki w Ostrowitem otrzymała duże wsparcie finansowe. Do końca 2021 r. udało się w całości sfinalizować 2 projekty, natomiast „Laboratoria Przyszłości” zrealizowano w ok. 70 procentach.
 • Uczestnicy projektu

Międzynarodowo w Ostrowitem

W dniach od 6 do 10 grudnia w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem gościli uczestnicy projektu „Be the change you wish to see in the world”, w ramach prowadzonego przez szkołę programu ERASMUS+.
 • Zakupione książki

Nowości wydawnicze w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowogrodzie otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025
 • Logo "Laboratoria Przyszłości"

Wsparcie na "Laboratoria Przyszłości"

Gmina Golub-Dobrzyń podaje do publicznej wiadomości informację o wielkości pozyskanych środków finansowych w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i nauki we współpracy z Centrum GovTech w kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
 • Informacja

Zmiana adresu poczty elektronicznej GZEASiP

Informujemy, iż nastąpiła zmiana adresu poczty elektronicznej Gminnego Zespołu Ekonomicznego-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli.
 • Grafika stockowa

Informacja o pozyskanych środkach

Gmina Golub-Dobrzyń podaje do publicznej wiadomości listę szkół, którym w 2021 roku udzielone zostało  wsparcie finansowe z budżetu państwa.
 • Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Edukacja to nie nauka. Edukacja to dostrzeganie potrzeb innych i wychodzenie im naprzeciw.
 • Spotkanie z Radami Rodziców

Spotkanie dot. Gminnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży

Trwają prace nad projektem Gminnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży.
 • Wręczenie aktów mianowania nauczycielom

Spotkanie inaugurujące rok szkolny

W Urzędzie Gminy Golub-Dobrzyń, w dniu 25 sierpnia miało miejsce spotkanie inaugurujące rok szkolny 2021/2022.
 • Grafika stockowa

Stypendia szkolne

Informujemy, że od dnia 1 września do 15 września 2021 roku można składać wnioski, o przyznanie stypendium szkolnego o charakterze socjalnym na rok szkolny 2021/2022.
 • Uczennica podczas nauki

Obowiązek nauki w 2021 roku

Zgodnie z art. 70 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej: Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa. Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa.
 • Sala lekcyjna

Komunikat do rodziców/opiekunów młodzieży w wieku 15 – 18 lat

W celu aktualizacji gminnej ewidencji obowiązku nauki Wójt Gminy Golub-Dobrzyń prosi o złożenie informacji dot. formy spełniania obowiązku nauki w roku szkolnym 2020/21 przez młodzież w wieku 15-18 lat zamieszkującą na terenie gminy Golub-Dobrzyń.