Pomoc dla Ukrainy

 • Plakat - Spotkanie dla obywateli Ukrainy

Spotkanie dla obywateli Ukrainy

Informujemy o spotkaniu dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie powiatu golubsko- dobrzyńskiego z Panią Ludmiłą Pekar, lekarzem specjalistą higieny ogólnej pochodzącą z Ukrainy.
 • Obywatele Ukrainy

Ankieta dla obywateli Ukrainy

Poniżej przekazujemy informację Agencji Praw Podstawowych (FRA) dot. ankiety internetowej badającej sytuację uchodźców z Ukrainy w Polsce i 9 innych państwach UE (BG, CZ, IE, DE, HU, IT, RO, SK, ES).
 • Zdjęcie grupowe

Pomoc zza oceanu

Wczoraj Wójt Marek Ryłowicz spotkał się z dziećmi z Ukrainy oraz ich rodzicami i strażakami - Prezesem OSP Macikowo Ireneuszem Błaszkiewiczem i Naczelnikiem OSP Macikowo Wiesławem Jachowskim, aby przekazać im plecaki i przybory szkolne otrzymane z organizacji United for Ukraine.
 • Przekazanie samochodu

Przekazaliśmy samochód gminie Trościaniec

W piątek, 29 kwietnia Wójt Marek Ryłowicz spotkał się w Lublinie z przedstawicielami ukraińskiej gminy Trościaniec, aby podpisać porozumienie na podstawie którego przekazano naszej partnerskiej gminie samochód marki Ford Transit zakupiony w ramach przeprowadzonej zbiórki.
 • Zakupiony samochód

Samochód dla Ukrainy już w drodze

Pod koniec lutego Gmina Trościaniec na Ukrainie (ok. 30 km od Lwowa), zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w znalezieniu samochodu dostawczego, który jest potrzebny do transportu żywności i leków na front, w związku z trwającą inwazją Federacji Rosyjskiej na Ukrainie.
 • Grafika informacyjna

Zmiana adresu Gminnego Punktu Zbiórki Darów

Od 21 marca Gminny Punkt Zbiórki Darów znajdujący się w świetlicy wiejskiej w Białkowie zostaje zamknięty.
Uruchomiony zostaje Nowy Punkt Zbiórki Darów znajdujący się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu, ul. Plac 1000-lecia 22a.
 • Mapa Ukrainy

Ogromne wsparcie mieszkańców dla Ukrainy

Z początkiem tego tygodnia Gmina Golub-Dobrzyń przekazała do punktu wysyłki 191 kartonów z najpotrzebniejszymi produktami zebranymi w ramach akcji pomocowej, które trafią do najbardziej potrzebujących obywateli Ukrainy. 
 • Gminny Punkt Zbiórki Darów

Gminny Punkt Zbiórki Darów wydłuża godziny pracy

Szanowni Państwo,
informujemy, że Gminny Punkt Zbiórki pomocowej dla obywateli Ukrainy od dziś działa w godzinach 9:00 - 18:00.
 • Pomoc dla Gminy Trościaniec

Pomoc dla Gminy Trościaniec

Drodzy Mieszkańcy,
potrzebujemy Waszego wsparcia. Gmina Golub-Dobrzyń od lat jest partnerem Gminy Trościaniec na Ukrainie. Dzisiaj otrzymaliśmy listę potrzebnych artykułów, które dzięki naszym działaniom trafią BEZPOŚREDNIO do naszych Partnerów.
 • Gminny Punkt Zbiórki Darów

Pomoc dla Ukrainy - Gminny Punkt Zbiórki Darów

W związku z zaistniałą sytuacją Gmina Golub-Dobrzyń organizuje zbiórkę produktów i środków, które będą przekazane potrzebującym obywatelom Ukrainy.
Od jutra (01.03.2022 r.) w godzinach 9:00 – 15:00 można dostarczać artykuły z listy do świetlicy wiejskiej w Białkowie, gdzie uruchomiony będzie punkt zbiórki.
 • Miejsca noclegowe

Pomoc dla Ukrainy – miejsca noclegowe

Wszyscy mieszkańcy Gminy, którzy mogę nieodpłatnie udostępnić miejsca noclegowe obywatelom Ukrainy na pobyt długoterminowy proszeni są o kontakt z panią Dorotą Węglerską (Urząd Gminy w Golubiu-Dobrzyniu) pod numerem tel. 56 683 54 00-03 (w. 36) lub kom. 531 459 352.
 • Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy

Wójt Gminy Golub-Dobrzyń informuje, że w celu ułatwienia mieszkańcom Gminy możliwości aktywnego wsparcia dla obywateli Ukrainy publikujemy najważniejsze informacje oraz dane kontaktowe dla osób, które chcą wesprzeć Ukrainę, a także dla osób przyjeżdżających z Ukrainy, które potrzebują pomocy.
 • Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukrainą!

Wyrażamy głęboką solidarność z narodem ukraińskim oraz nadzieję na szybkie powstrzymanie agresji.