Inwestycje

 • Zdjęcie remontowanej drogi

Wykonawca rozpoczął prace w Węgiersku

Rozpoczęły się prace na drodze w Węgiersku łączącej drogę wojewódzką nr 554 z drogą gminną nr 110256C. 
 • Nowy autobus

Nowy autobus w Gminie Golub-Dobrzyń

Od czerwca br. Gmina Golub-Dobrzyń jest w posiadaniu autobusu marki Mercedes-Benz Sprinter dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnością. Dziś autobus odbył swój pierwszy kurs.
 • Wójt Marek Ryłowicz, Skarbnik Iwona Górska oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Umowa na 400 tys. na drogę w Węgiersku podpisana

Wczoraj, tj. 2 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie i przekazanie umów na dofinansowanie zadań na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w roku 2024.
 • Panele fotowoltaiczne

Pozyskano pieniądze na rozwój Golubsko-Dobrzyńskiego Klastra Energii

Z początkiem czerwca Gmina Golub-Dobrzyń podpisała umowę na dofinansowanie opracowania optymalnego modelu funkcjonowania i rozwoju Golubsko-Dobrzyńskiego Klastra Energii.
 • Pomieszczenie biblioteki

9 ofert na wyposażenie biblioteki

W czwartek, 20 czerwca nastąpiło otwarcie ofert na wyposażenie biblioteki złożonych w ramach zadania pn. Dobudowa budynku (segmentu) biblioteki do istniejącego budynku Szkoły Podstawowej wraz z niezbędną przebudową w ramach zadania inwestycyjnego „Nowoczesna biblioteka w Nowogrodzie”.
 • Uroczystość otwarcia dróg

Uroczyste otwarcie dróg

W środę, 12 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia dróg wykonanych w ramach zadania pn. „Budowa drogi gminnej w miejscowości Zaręba i Sokołowo wraz z Przebudową drogi gminnej nr 110261C w miejscowości Macikowo oraz Przebudową drogi gminnej na dz. nr 290 w miejscowości Ostrowite”.
 • Podpisanie umowy z wykonawcą

Nowa nawierzchnia jeszcze w tym roku

Gmina Golub-Dobrzyń systematycznie realizuje inwestycję drogowe. Tylko w ubiegłym miesiącu zakończono przebudowę dróg w Ostrowitem, Macikowie i Zarębie oraz Sokołowie. Podpisano również umowę na realizację kolejnych inwestycji...
 • Budynek biblioteki

Nowa biblioteka na finiszu

Gminna Biblioteka w Nowogrodzie już niedługo zyska nowe pomieszczenia. Dziś odbył się odbiór techniczny...
 • Droga w m. Zaręba i Sokołowo

Ostrowite, Macikowo, Zaręba i Sokołowo z nowymi drogami

W środę, 19 maja,  odbył się odbiór techniczny przebudowanych dróg w Ostrowitem, Macikowie oraz Zarębie i Sokołowie...
 • Boisko w Węgiersku

Nowe boiska we Wrockach i Węgiersku

Nowe boiska we Wrockach i Węgiersku przeszły wczoraj pomyślnie odbiór techniczny i są gotowe do użytku! 
 • Droga w Węgiersku

Otwarcie ofert na drogę w Węgiersku

Dziś otwarto oferty złożone w ramach prowadzonego postępowania na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi w miejscowości Węgiersk”
 • Budowa boiska w Węgiersku

Budują boiska w Węgiersku i Wrockach

W Węgiersku i Wrockach trwa realizacja zadania pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Węgiersku oraz boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wrockach”.
 • Projekt zagospodarowania terenu

Kolejne inwestycje w Sokołowie 

2 kwietnia odbyło się otwarcie ofert w ramach postępowania o udzielenie zamówienia na zadanie pn.: „Modernizacja drogi gminnej i zagospodarowanie terenu na obszarze, w którym funkcjonowało zlikwidowane PPGR”.
 • Koncepcja zagospodarowania terenu w Sokołowie

Pozyskano działkę pod plac zabaw

Dziś Wójt Marek Ryłowicz podpisał umowę dotyczącą nieodpłatnego nabycia przez Gminę Golub-Dobrzyń od Skarbu Państwa, zarządzanej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa niezabudowanej nieruchomości...
 • Mapa

Podzamek Golubski będzie miał altanę

15 lutego odbyło się posiedzenie Rady Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy” w związku z oceną i wyborem operacji realizowanych przez podmioty inne niż LGD.
 • Podpisanie umowy z wykonawcą

Nowy garaż dla OSP Handlowy Młyn

2 lutego Wójt Gminy Marek Ryłowicz podpisał umowę na budowę garażu wraz z zapleczem socjalnym dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Handlowym Młynie.
 • Zabezpieczony azbest

Azbest zniknął z kolejnych posesji

Zakończono zadanie pn. „Unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Golub-Dobrzyń”.
 • Otwarcie żłobka

Otwarcie żłobka w Gałczewie

30 stycznia w Gałczewie  odbyło się uroczyste otwarcie Gminnego Żłobka „Filemonek”. Jest to już kolejna placówka świadcząca usługi opiekuńcze dla najmłodszych mieszkańców z terenu Gminy Golub-Dobrzyń. Pierwszy żłobek powstał w Ostrowitem.
 • Panele fotowoltaiczne

Instalacja fotowoltaiczna już gotowa

W poniedziałek, 18 grudnia odbył się odbiór techniczny zadania pn. „Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 39,36 kWp na potrzeby Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz budowa mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy 39,36 kWp na potrzeby hali sportowej w Gałczewie”.
 • Żłobek po remoncie

Żłobek prawie gotowy

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gałczewie dobiegają końca prace remontowe związane z realizacją zadania pn. . „Zmiana sposobu użytkowania polegająca na przystosowaniu istniejącej sali lekcyjnej z zapleczem sanitarno-technicznym na żłobek”.
 • Elementy ustawione w ramach zadania

Ścieżka edukacyjna gotowa!

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrowitem dużo się dzieje. Z końcem listopada zakończono realizację zadania pn. „Budowa ścieżki edukacyjnej w Ostrowitem”, a wczoraj odbył się odbiór techniczny tej inwestycji.
 • Podpisanie umowy z wykonawcą

Podpisano umowę na budowę dróg gminnych w Zarębie, Sokołowie, Macikowie i Ostrowitem

23 listopada Wójt Marek Ryłowicz oraz Skarbnik Iwona Górska podpisali umowę z wykonawcą na realizację projektu budowy trzech dróg gminnych.
 • Projekt architektoniczno-budowlany

Poznaliśmy oferty wykonawców

Dziś otwarto oferty wykonawców na realizację zadania pn. „Budowa drogi gminnej w miejscowości Zaręba i Sokołowo wraz z Przebudową drogi gminnej nr 110261C w miejscowości Macikowo oraz Przebudową drogi gminnej na dz.nr 290 w miejscowości Ostrowite”.
 • Remontowane pomieszczenia

Prace remontowe w żłobku

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gałczewie trwają prace remontowe związane z realizacją zadania pn. . „Zmiana sposobu użytkowania polegająca na przystosowaniu istniejącej sali lekcyjnej z zapleczem sanitarno-technicznym na żłobek”.
 • Logo PFRON

Nowy autobus dla osób z niepełnosprawnością

2 listopada Wójt Marek Ryłowicz oraz Skarbnik Iwona Górska podpisali umowę z firmą Truck Import – Export Wynajem Sp. z o. o. z Warszawy, na dostawę autobusu dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnością.
 • Podpisanie umowy

Szkoła w Gałczewie zyska instalację fotowoltaiczną

Z początkiem listopada Wójt Marek Ryłowicz oraz Skarbnik Iwona Górska podpisali umowę z firmą Systemy Fotowoltaiczne SolarRo Roman Klugiewicz na dostawę i montaż instalacji paneli fotowoltaicznych PV.
 • Wyremontowany pomost

Zagospodarowano teren nad jeziorem

Dzięki pozyskanemu przez Gminę Golub-Dobrzyń dofinansowaniu zakończono realizację zadania pn. „Zakup i montaż urządzeń sportowo-rekreacyjnych wraz z zagospodarowaniem terenu nad jeziorem Grodno w miejscowości Nowogród”.
 • Roboty budowlane w Ostrowitem

Budowa ścieżki edukacyjnej w Ostrowitem

W Ostrowitem kolejna inwestycja rozpoczęta. W ramach drugiego zadania, obok rozbudowy budynku Szkoły Podstawowej, w parku przy szkole powstaje ścieżka edukacyjna.
 • Podpisanie umowy z wykonawcą

Powstanie nowy żłobek

We wrześniu Wójt Marek Ryłowicz podpisał umowę z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem na utworzenie żłobka pod nazwą Gminny Żłobek „Filemonek” w Gałczewie 14 nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.
 • Nawierzchnia nowej drogi

Odbiór drogi we Wrockach

We wtorek, 17 października, odbył się techniczny odbiór zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 110273C w m. Wrocki”.
 • Powstająca biblioteka w Nowogrodzie

W Nowogrodzie budują bibliotekę

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowogrodzie trwa budowa gminnej biblioteki realizowana w ramach zadania pn. „Dobudowa budynku (segmentu) biblioteki do istniejącego budynku Szkoły Podstawowej wraz z niezbędną przebudową”.
 • Plac budowy we Wrockach

We Wrockach rozpoczęto budowę boiska

Wykonawca, firma JUL-DOM ze Szczecina, rozpoczął realizację zadania pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Węgiersku oraz boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wrockach”.
 • Podpisaie umowy

„Budowa ścieżki edukacyjnej w Ostrowitem” - podpisano umowę z Wykonawcą

Dziś w Urzędzie Gminy Wójt Marek Ryłowicz oraz Skarbnik Iwona Górska podpisali umowę z firmą PG Budownictwo Paulina Getka reprezentowaną przez Prezes firmy Paulinę Getka dot. realizacji zadania pn. „Budowa ścieżki edukacyjnej w Ostrowitem”.
 • Uroczystość przekazania umów o dofinansowanie projektów RPO, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl dla UMWKP

Ponad 300 tys. na mikroinstalacje fotowoltaiczne

21 września w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się przekazanie podpisanych umów o dofinansowanie projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego (EFRR) Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
 • Przekazanie sprzętu dla OSP Handlowy Młyn

Nowy sprzęt dla OSP Handlowy Młyn

21 września odbyło się przekazanie sprzętu zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości z przeznaczeniem dla OSP Handlowy Młyn.
 • Posiedzenie Rady Klastra

Kolejne spotkanie Rady Golubsko-Dobrzyńskiego Klastra Energii

13 września odbyło się kolejne posiedzenie Golubsko-Dobrzyńskiego Klastra Energii. W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Marek Ryłowicz, Wójt Gminy Dębowa Łąka Stanisław Szarowski, Wójt Gminy Radomin Piotr Wolski, Wójt Gminy Bobrowo Paweł Klonowski, Burmistrz Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski oraz pozostali członkowie – przedstawiciele sektora przedsiębiorstw i pracownicy Urzędu Gminy.
 • Plac budowy

Ruszyła budowa bloku

Ruszyły prace związane z budową budownictwa wielomieszkaniowego w Sokoligórze w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Nowy Dom.
 • 2023_07_27_umowy_PROW_droga Zaręba

Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy dróg

27 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu Wójt Gminy Golub-Dobrzyń Marek Ryłowicz oraz Skarbnik Gminy Golub-Dobrzyń Iwona Górska podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn.: „Budowa drogi gminnej w miejscowości Zaręba i Sokołowo wraz z Przebudową drogi gminnej nr 110261C w miejscowości Macikowo oraz Przebudową drogi gminnej na dz.nr 290 w miejscowości Ostrowite”.
 • Plac zabaw w Gałczewie

Większe dofinansowanie na budowę placu w Gałczewie

W dniu 21 sierpnia Gmina Golub-Dobrzyń podpisała aneks do umowy na mocy którego zwiększeniu uległo dofinansowanie do inwestycji pn. „Budowa placu zabaw wraz z siłownią zewnętrzną w Gałczewie”.
 • Budynki

Rządowy Program Odbudowy Zabytków - wyniki naboru

W piątek poznaliśmy wyniki naboru w Rządowym Programie Odbudowy Zabytków. Gmina Golub-Dobrzyń otrzyma 490 000,00 zł na zadanie pn. „Modernizacja zabytkowego dworku w Gałczewku- etap I”.
 • Uroczystość przekazania umów (fot. Andrzej Goiński  dla UMWKP)

Gmina zagospodaruje teren nad jeziorem

12 lipca Wójt Marek Ryłowicz brał udział w uroczystości przekazania umów w ramach tegorocznej edycji programu „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej”.
 • Podpisanie umowy

Gmina pozyskała 430 tys. na kolejną drogę

Podczas wczorajszych uroczystości, o których więcej pisaliśmy TU, w Cieszynach odbyło się również uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.
 • Uroczystości w Pustej Dąbrówce i Cieszynach

Uroczystości w Pustej Dąbrówce i Cieszynach

Wczoraj w Pustej Dąbrówce i Cieszynach odbyły się uroczystości dot. otwarcia świetlicy wiejskiej wykonanej w ramach zadania pn. „Przebudowa świetlicy wiejskiej w Pustej Dąbrówce” oraz przestrzeni publicznej w Cieszynach wykonanej w ramach zadania pn. „Kształtowanie przestrzeni publicznej w centrum miejscowości Cieszyny”.
 • „Kształtowanie przestrzeni publicznej w centrum miejscowości Cieszyny”

W Cieszynach jest pięknie!

W piątek, 2 czerwca odbył się odbiór zadania pn. „Kształtowanie przestrzeni publicznej w centrum miejscowości Cieszyny”.  
 • „Kształtowanie przestrzeni publicznej w centrum miejscowości Cieszyny”

Cieszyny pięknieją

W Cieszynach trwa realizacja zadania pn. „Kształtowanie przestrzeni publicznej w centrum miejscowości Cieszyny”. 
 • Świetlica w Pustej Dąbrówce

Nowa świetlica w Pustej Dąbrówce

W ostatnim czasie ogromną zmianę przeszła świetlica wiejska w Pustej Dąbrówce. Dziś odbył się tam odbiór zadania pn. „Przebudowa świetlicy wiejskiej w Pustej Dąbrówce”.
 • Plac zabaw i siłownia zewnętrzna w Gałczewie

Nowy plac zabaw i siłownia w Gałczewie

W Gałczewie zakończono prace dot. zadania pn. „Budowa placu zabaw wraz z siłownią zewnętrzną w Gałczewie”.
 • Podpisanie umowy

Podpisano umowę na budowę boisk

Wczoraj Wójt Marek Ryłowicz oraz Skarbnik Gminy Iwona Górska podpisali umowę z wykonawcą firmą JUL-DOM reprezentowaną przez właściciela Przemysława Mazurkiewicza  dot. zadania pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Węgiersku oraz boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wrockach”.
 • Projekt boiska w Węgiersku

Wybrano wykonawcę budowy boisk

23 marca upłynął termin składania ofert na realizację zadania pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Węgiersku oraz boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wrockach”.
 • Remont dachu na budynku Szkoły Podstawowej w Ostrowitem

Remont dachu na budynku Szkoły Podstawowej w Ostrowitem

Zakończono prace związane z wymianą orynnowania dachowego na budynku Szkoły Podstawowej w Ostrowitem.
 • Prace związane z zagospodarowaniem terenu w Cieszynach

Inwestycja goni inwestycję

Okres wiosenno-letni to wzmożony czas prac remontowych i budowlanych. W tym okresie w Gminie Golub-Dobrzyń będzie realizowanych wiele zadań. Niektóre z nich wkrótce zostaną zakończone, inne czekają na wyłonienie wykonawcy bądź ich realizacja rozpocznie się lada dzień.
 • Remont świetlicy wiejskiej w Pustej Dąbrówce

Trwa remont świetlicy wiejskiej w Pustej Dąbrówce

Wykonawca, firma NAT-BUD Sp. z o.o. zgodnie z umową rozpoczęła prace polegające na remoncie świetlicy realizowane w ramach zadania pn. „Przebudowa świetlicy wiejskiej w Pustej Dąbrówce”.
 • Wójt Marek Ryłowicz przecina wstęgę

Uroczyste otwarcie Inkubatora Przedsiębiorczości w Sokołowie

W piątek, 24 lutego odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia Inkubatora Przedsiębiorczości w Sokołowie.
 • Podpisanie umowy

Szkoła zyska nowy plac zabaw i siłownię

W tym tygodniu Wójt Marek Ryłowicz oraz Skarbnik Iwona Górska podpisali umowę z Zakładem Gospodarczym EKOLOG Sp. z o.o. na realizację zadania pn. „Budowa placu zabaw wraz z siłownią zewnętrzną w Gałczewie”.
 • 20230216_092338

Remont świetlicy w Pustej Dąbrówce już wkrótce

Wczoraj Wójt Marek Ryłowicz i Skarbnik Iwona Górska podpisali umowę z Wykonawcą, firmą NAT-BUD Sp. z o.o. reprezentowaną przez Justynę Działdowską – Prezesa Zarządu na zadanie pn. „Przebudowę świetlicy wiejskiej w Pustej Dąbrówce”.
 • Posiedzenie Rady Golubsko-Dobrzyńskiego Klastra Energii

Spotkanie Rady Golubsko-Dobrzyńskiego Klastra Energii

12 stycznia odbyło się kolejne spotkanie Golubsko-Dobrzyńskiego Klastra Energii.
 • Wójt Marek Ryłowicz, Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i Skarbnik Iwona Górska (zdjęcie ze strony...

Ponad 600 tys. na 6 linii autobusowych

29 grudnia Wójt Marek Ryłowicz oraz Skarbnik Iwona Górska w Bydgoszczy podpisali umowę z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim – Mikołajem Bogdanowiczem w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych.
 • Ceremonia wręczenia umów o dofinansowanie RPO i PROW, 13 grudnia 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W Gałczewie będzie nowy plac zabaw

We wtorek, 13 grudnia Wójta Marek Ryłowicz podpisał umowę na dofinansowanie zadania pn. „Budowa placu zabaw wraz z siłownią zewnętrzną w Gałczewie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Umowa

Umowa na budowę biblioteki podpisana

23 listopada w Urzędzie Gminy podpisano umowę pomiędzy Gminną Biblioteką w Nowogrodzie a Wykonawcą, firmą NAT-BUD sp. z o.o. na wykonanie zadania pn. "Dobudowa budynku (segmentu) biblioteki do istniejącego budynku Szkoły Podstawowej wraz z niezbędną przebudową".
 • Posiedzenie Rady Golubsko-Dobrzyńskiego Klastra Energii

Posiedzenie Rady Golubsko-Dobrzyńskiego Klastra Energii

9 listopada w świetlicy wiejskiej w Białkowie odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Golubsko-Dobrzyńskiego Klastra Energii, który został powołany 25 października br.
 • Wójt Marek Ryłowicz, Skarbnik Iwona Górska i Nadleśniczy Robert Paciorek

Wspólne przedsięwzięcie Gminy i Nadleśnictwa

28 października Wójt Marek Ryłowicz, Skarbnik Iwona Górska oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń Robert Paciorek podpisali umowę dot. realizacji wspólnego przedsięwzięcia pod nazwą „Remont nawierzchni drogi gminnej nr 110233C Tokary-Konstancjewo”.
 • Podpisanie umowy

Podpisanie umowy dot. utworzenia „Golubsko-Dobrzyńskiego Klastra Energii”

Dziś, przedstawiciele pięciu samorządów – Gminy Golub-Dobrzyń, Miasta Golubia-Dobrzynia, Gminy Bobrowo, Gminy Dębowa Łąka, Gminy Radomin oraz Stowarzyszenia PROSUMENT Klaster Odnawialnych Źródeł Energii spotkali się w Golubiu-Dobrzyniu aby podpisać umowę dot. utworzenia „Golubsko-Dobrzyńskiego Klastra Energii”.
 • Wręczenie umów - Wójt Marek Ryłowicz, Skarbnik Iwona Górska oraz Marszałek Województwa Piotr Całbecki
 • autor: Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wręczono umowę na ścieżkę edukacyjną w Ostrowitem

17 października w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie umów finansowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (EFRR) Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
 • Zutylizowany azbest

Unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Golub-Dobrzyń

Zakończono i rozliczono zadanie pn. „Unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Golub-Dobrzyń” w 2022 roku.
 • Inkubator przedsiębiorczości - elewacja zewnętrzna

Prace w inkubatorze przedsiębiorczości zakończone

Zadanie pn. „Zmiana sposobu użytkowania części istniejącej Szkoły Podstawowej wraz z niezbędną przebudową na inkubator przedsiębiorczości” zostało zakończone. Wykonawcą inwestycji była firma NAT-BUD sp. z o.o.  z  siedzibą w Toruniu.
 • Ciąg pieszo-rowerowy w Węgiersku

Budowa ciągu pieszo-rowerowego ukończona

Zakończono prace dot. zadania pn. „Przebudowa DW 554 w m. Węgiersk polegająca na budowie ciągu pieszo-rowerowego (ciąg pieszy z dopuszczalnym ruchem rowerowym) oraz budowa ścieżki rowerowej w pasie drogowym drogi wojewódzkiej nr 554 w miejscowości Węgiersk”.
 • Podpisanie umów o dofinansowanie

Umowy na warsztaty dla seniorów podpisane

Gmina Golub-Dobrzyń otrzymała trzy granty w wysokości 50 000,00 zł każdy na realizację kolejnych projektów skierowanych dla osób powyżej 60. roku życia
 • Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w Węgiersku

Ścieżka rowerowa i ciąg pieszo-rowerowy już wkrótce

Trwają prace związane z realizacją zadania pn. „Przebudowa DW 554 w m. Węgiersk polegająca na budowie ciągu pieszo-rowerowego (ciąg pieszy z dopuszczalnym ruchem rowerowym) oraz budowa ścieżki rowerowej w pasie drogowym drogi wojewódzkiej nr 554 w miejscowości Węgiersk”.
 • Wójt Marek Ryłowicz oraz Prezes SIM Nowy Dom

Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna gotowa

15 lipca w siedzibie SIM Nowy Dom sp. z o.o. w Wąbrzeźnie została przyjęta i zatwierdzona do realizacji ostateczna Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna inwestycji Gminy Golub-Dobrzyń w Owieczkowie (obręb geodezyjny Sokoligóra). 
 • Podpisanie listu intencyjnego

Podpisanie listu intencyjnego ws. klastra energii

We wtorek, 14 czerwca, przedstawiciele 5 samorządów oraz Stowarzyszenia PROSUMENT Klaster Odnawialnych Źródeł Energii z inicjatywy Wójta Marka Ryłowicza spotkali się w Urzędzie Gminy Golub-Dobrzyń, aby podpisać list intencyjny dot. utworzenia Klastra Energii pn.: „Golubsko-Dobrzyński Klaster Energii”.
 • Tablica informująca o dofinansowaniu

Budowa sieci kanalizacyjnej zakończona

Zakończono realizację zadania pn. „Budowa sieci kanalizacyjnej na ternie Gminy Golub-Dobrzyń wraz z przebudową gminnej oczyszczalni ścieków oraz budowa przydomowej oczyszczalni ścieków”.
 • Wójt Marek Ryłowicz odbiera umowę

Będzie remont świetlicy w Pustej Dąbrówce

26 maja w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu Wójt Marek Ryłowicz podpisał umowę na zadanie z zakresu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”, w ramach działania ,,Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 • Szkoła w Nowogrodzie

Będzie nowa biblioteka

Zadanie pn. „Nowoczesna biblioteka w Nowogrodzie” znalazło się na 5 miejscu listy wniosków aplikujących o dofinansowanie w ramach 2 naboru Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Priorytet 2 "Infrastruktura bibliotek 2021-2025".
 • Uroczyste wręczenie umów - zdjęcie grupowe

Gmina pozyskała kolejne środki na infrastrukturę sportową

Wczoraj w Zbrachlinie (gmina Waganiec) Wójt Marek Ryłowicz uczestniczył w uroczystym wręczeniu umów dot. programu „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa – Edycja 2022”.
 • Przebudowa drogi gminnej nr 110267C Bedewo-Sokołowo

Droga z nową nawierzchnią

W poniedziałek, 11 kwietnia odbył się odbiór końcowy zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 110267C Bedewo-Sokołowo”.
 • Przekazanie vouchera

Ponad 300 tys. w ramach programu "Granty PPGR"

Dziś, Wójt Marek Ryłowicz gościł Wicewojewodę Kujawsko-Pomorskiego Józefa Ramlaua, który przekazał na jego ręce voucher na zakup sprzętu komputerowego dla beneficjentów programu Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym „Granty PPGR”.
 • Dobudowana część szkoły

Kolejna inwestycja dofinansowana ze środków unijnych zakończona

14 marca Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Golubiu-Dobrzyniu wydał zaświadczenie o braku sprzeciwu do wniosku Gminy Golub-Dobrzyń w sprawie udzielenia pozwolenia na użytkowanie dla inwestycji pn. „Zmiana sposobu użytkowania części budynku Szkoły Podstawowej na przedszkole wraz z jej przebudową i rozbudową we Wrockach”.
 • Podpisanie umowy przez Wójta Marka Ryłowicza oraz Skarbnik Iwonę Górską

Kolejne projekty dedykowane seniorom

8 marca, w Biurze Stowarzyszenia LGD "Dolina Drwęcy", Wójt Marek Ryłowicz oraz Skarbnik Iwona górska podpisali umowy o powierzenie grantu na dwa projekty skierowane do seniorów.
 • Wejście do powstającego Inkubatora przedsiębiorczości

Ruszają prace w Inkubatorze Przedsiębiorczości

W tym miesiącu przekazano Wykonawcy, firmie NAT-BUD sp. z o.o. z Torunia plac budowy pod zadanie pn. „Zmiana sposobu użytkowania części istniejącej Szkoły Podstawowej wraz z niezbędną przebudową na inkubator przedsiębiorczości”.
 • Stoisko Gminy na targach

Promocja Parku Przemysłowo-Technologicznego we Wrockach na BUDMIE

W dniach 1-3 lutego pracownicy Urzędu Gminy uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2022. Była to jubileuszowa 30. edycja największych targów budownictwa w Europie Środkowo-Wschodniej.
 • Plac zabaw

Nowy plac zabaw we Wrockach

Zakończono prace polegające na wyposażeniu oraz montażu placu zabaw w miejscowości Wrocki realizowanego w ramach projektu pn. „Oddział przedszkolny Sportowa Kraina we Wrockach”.
 • Spotkanie

Spotkanie z prezesem Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Nowy Dom sp. z o.o.

W dniu 5 stycznia Wójt Gminy Golub-Dobrzyń Marek Ryłowicz spotkał się z Panem Rafałem Jasińskim - prezesem Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Nowy Dom sp. z o.o.
 • Chodnik

Nowy chodnik przed końcem roku

Zakończono prace związane z budową chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 554 w miejscowości Podzamek Golubski.
 • Droga zimą

Przebudowa dróg gminnych na terenie gminy – zakończono zadanie

Z końcem grudnia dokonano odbioru częściowego robót dla zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych na terenie gminy Golub-Dobrzyń”.
 • Azbest

Kolejne posesje bez azbestu

Gmina Golub-Dobrzyń kolejny już raz realizowała zadanie polegające na unieszkodliwianiu azbestu i wyrobów azbestowych.
 • Wójt Marek Ryłowicz oraz wicemarszałek Zbigniew Sosnowski

Chodnik do Olszówki ukończony

Z końcem listopada zakończono prace polegające na budowie chodnika w miejscowościach Antoniewo i Olszówka.
 • Wójt Marek Ryłowicz podpisuje akt notarialny

SIM Nowy Dom z 27 mln na koncie

Wczoraj podpisano akt notarialny stanowiący o utworzeniu spółki SIM Nowy Dom, której zadaniem będzie budowanie mieszkań na terenie wymienionych samorządów.
 • Zdjęcie grupowe z odbioru promes

Promesa dla Gminy

19 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Toruniu Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau wręczył promesy w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład na strategiczne inwestycje.
 • Azbest

NIE dla azbestu

Na początku miesiąca firma Reval Sp. z o.o. Sp. k. z Łodzi rozpoczęła realizację zadania pn. „Unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Golub-Dobrzyń”.
 • Droga - Kamienny Smug

Kolejne odcinki dróg gminnych wykonane

W ostatnim czasie dokonano odbioru przebudowanych dróg w miejscowościach Kamienny Smug i Sadykierz.
 • Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy ścieżki

Ścieżka rowerowa coraz bliżej

2 listopada Wójt Marek Ryłowicz wraz z Skarbnik Iwoną Górską podpisali umowę na wykonanie zamówienia publicznego pn. „Przebudowa DW 554 w m. Węgiersk polegająca na budowie ciągu pieszo-rowerowego (ciąg pieszy z dopuszczalnym ruchem rowerowym) oraz budowa ścieżki rowerowej w pasie drogowym drogi wojewódzkiej nr 554 w miejscowości Węgiersk”.
 • Budowa bloków

3 mln zł na budownictwo wielomieszkaniowe

Dziś podczas sesji Rady Gminy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Nowy Dom sp. z o.o.
 • Budowa sieci kanalizacyjnej

Ruszyła budowa sieci kanalizacyjnej

22 października Zakład Usługowy WOD-BUD rozpoczął realizację zadania pn. „Budowa sieci kanalizacyjnej na ternie Gminy Golub-Dobrzyń wraz z przebudową gminnej oczyszczalni ścieków oraz budową przydomowej oczyszczalni ścieków”.
 • Logo MKDNiS

Ponad 350 tys. na budowę boisk

Wniosek Gminy Golub-Dobrzyń na zadanie pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Węgiersku oraz boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wrockach” otrzymał dofinansowanie.
 • Klub Seniora w Paliwodziźnie

Wyremontowano pomieszczenia świetlicy wiejskiej w Paliwodziźnie

We wtorek, 14 września odbył się odbiór prac remontowych związany z dostosowaniem pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Paliwodziźnie na potrzeby działalności Klubu Seniora.
 • Podpisanie umowy

Prawie 2,5 mln zł na kanalizację

DziśWójt Gminy Marek Ryłowicz podpisał umowę na wykonanie zadania pn. „Budowa sieci kanalizacyjnej na terenie Gminy Golub-Dobrzyń wraz z przebudową gminnej oczyszczalni ścieków oraz budowa przydomowej oczyszczalni ścieków”.
 • Azbest na dachu

Gmina pozyskała środki na utylizację azbestu

24 sierpnia przedstawiciele Gminy podpisali umowę z WFOŚiGW dot. udzielenia Gminie dotacji w ramach programu priorytetowego „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”.
 • Podpisanie umowy na inkubator przedsiębiorczości

Umowa na inkubator przedsiębiorczości podpisana

W czwartek, 5 sierpnia Wójt Marek Ryłowicz oraz Skarbnik Iwona Górska podpisali umowę na dofinansowanie zadania pn. „Zmiana sposobu użytkowania części istniejącej Szkoły Podstawowej wraz z niezbędną przebudową na inkubator przedsiębiorczości”.
 • Wręczenie umowy (zdjęcie www.lgddolinadrwecy.org.pl)

Umowy na aktywizację społeczno-zawodową podpisane

20 lipca Wójt Gminy Marek Ryłowicz oraz Skarbnik Iwona Górska podpisali umowy o powierzenie grantu w ramach projektu grantowego Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy”.
 • Wręczenie umowy (fot. Mikołaj Kuras)

Wsparcie na kształtowanie przestrzeni publicznej w Cieszynach

15 lipca podpisano umowę dot. inwestycji pn. „Kształtowanie przestrzeni publicznej w centrum miejscowości Cieszyny”.
 • Podpisanie umowy (fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP)

Chodnik w Podzamku Golubskim połączy mieszkańców

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę dot. rozpoczęcie prac budowlanych łączących istniejące już chodniki i ścieżki oraz utworzenie bezpiecznej trasy dla pieszych i rowerzystów w Podzamku Golubskim.
 • Świetlica w Sokołowie

Sokołowo z własną świetlicą

Dotychczas na terenie Gminy funkcjonowało 20 świetlic wiejskich. W czerwcu dokonano odbioru zadania pn. „Remont pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Sokołowie z przeznaczeniem na świetlicę wiejską”. Tym samy w naszej gminie, w każdym z 21 sołectw obecnie funkcjonuje świetlica wiejska.
 • Odbiór czeku na dofinansowanie

Gmina z kolejną dotacją

22 czerwca w parku Muzeum Etnograficznego w Toruniu Wójt Marek Ryłowicz oraz Skarbnik Iwona Górska otrzymali czek na dofinansowanie kolejnego zadania.
 • Plac po remoncie

Zagospodarowany teren przy świetlicy w Nowogrodzie

18 czerwca dokonano odbioru końcowego zadania pn. „Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej przy świetlicy w Nowogrodzie”.
 • Plac zabaw utworzony w ramach projektu

Park w Gajewie zrewitalizowany

Zakończyły się prace związane z remontem świetlicy wiejskiej w Gajewie wraz z zagospodarowaniem terenu wokół.
 • Podpisanie umowy przez Wójta, Skarbnik Gminy i Wicemarszałka

Gmina Golub-Dobrzyń pozyskuje kolejne środki

20 maja Wójt Marek Ryłowicz oraz Skarbnik Iwona Górska w obecności Wicemarszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniewa Sosnowskiego podpisali dwie umowy dot. dofinansowania kolejnych projektów.
 • Odbiór drog w Karczewie

Droga w Karczewie gotowa przed czasem

W ubiegłym tygodniu dokonano odbioru zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 110217 C w miejscowości Karczewo”.
 • Wyremontowana droga w sołectwie Białkowo

Ukończono kolejną inwestycję

W tym miesiącu Gmina Golub-Dobrzyń dokonała odbioru prac remontowych związanych z realizacją zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej na działce nr 467 w m. Białkowo”.
 • Wejście do dawnej szkoły w Sokołowie

22 świetlice wiejskie w 21 sołectwach

W sołectwie Sokołowo trwają obecnie pracę remontowe związane z przystosowaniem budynku szkoły na świetlicę wiejską. Zadanie to zostanie zakończone w najbliższych tygodniach.
 • Korytarz po remoncie

Więcej miejsc przedszkolnych w Ostrowitem

4 maja dokonano odbioru prac remontowych związanych z realizacją zadania pn. „Remont pomieszczeń z przeznaczeniem na nowe miejsca przedszkolne w Ostrowitem”.
 • Dobudowywana część szkoły we Wrockach

Trwa rozbudowa szkoły we Wrockach

W szkole we Wrockach trwa realizacja zadania pn. „Zmiana sposobu użytkowania części budynku Szkoły Podstawowej na przedszkole wraz z jej niezbędną przebudową i rozbudową we Wrockach”.
 • Powstający plac zabaw w Gajewie

Remont świetlicy w Gajewie

Trwają prace związane z remontem świetlicy wiejskiej w Gajewie wraz z zagospodarowaniem terenu wokół z przeznaczeniem na boisko wielofunkcyjne wraz z infrastruktura towarzysząca. 
 • Odbiór drogi w Lisewie

Sołectwa Skępsk i Lisewo z nowymi drogami

Wczoraj, 19 kwietnia, dokonano odbioru końcowego robót budowlanych dot. dwóch zadań – „Przebudowy drogi gminnej na dz. nr 296 i 324/1 w km od 0+000 do km 0+890 w miejscowości Lisewo” oraz „Przebudowy drogi gminnej nr 110243C w miejscowości Skępsk”.
 • Droga w trakcie remontu

Wiosna pełna inwestycji

Niedawno przypadał kalendarzowy Pierwszy Dzień Wiosny. Choć z pogodą bywa różnie, w gminie Golub-Dobrzyń ruszyły prace związane z wieloma inwestycjami.
 • Seniorzy

Ponad milion złotych na Klub Seniora

2 marca Wójt Gminy Marek Ryłowicz oraz Skarbnik Iwona Górska podpisali umowę o dofinansowanie projektu „Aktywni seniorzy Klubu Seniora w Paliwodziźnie”.
 • Podpisanie umowy przez Wójta, Skarbnik Gminy i Wykonawcę

Potężne inwestycje w Parku Przemysłowo-Technologicznym

Wójt Gminy Marek Ryłowicz oraz Skarbnik Iwona Górska podpisali umowę na kwotę 2 851 494,87 zł dot. „Przygotowania i uzbrojenia terenu Parku Przemysłowo-Technologicznego we Wrockach”.
 • Panele fotowoltaiczne umieszczone na dachu budynku mieszkalnego

Trzecia edycja budowy ogniw fotowoltaicznych sfinalizowana

Zakończono realizację inwestycji pn. „Budowa ogniw fotowoltaicznych na terenie Gminy Golub-Dobrzyń – III etap”.
 • Panele fotowoltaiczne umieszczone na dachu budynku mieszkalnego

Umowa z wykonawcą na budowę ogniw fotowoltaicznych podpisana

W dniu 23.09.2020 roku podpisano umowę z wykonawcą na realizację inwestycji pn. „Budowa ogniw fotowoltaicznych na terenie Gminy Golub-Dobrzyń – III etap”.