Oświata / Edukacja

• Zawodnicy JUDO

Uczniowski klub sportowy Judo "Kopernik Gałczewo"

Judo to sztuka walki, która nie tylko rozwija siłę fizyczną, ale również charakter i umiejętności interpersonalne. W Polsce wiele klubów sportowych skupia się na szkoleniu młodych adeptów tej dyscypliny, a jeden z nich, początkujący wyróżnia się szczególnie - uczniowski klub sportowy judo "Kopernik Gałczewo". Pod czujnym okiem trenera Jacka Kozerskiego klub ten osiąga imponujące wyniki sportowe i stale rozwija swoją ofertę. Klub swoją działalność prowadzi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gałczewie przy dużym wsparciu i zaangażowaniu Dyrekcji, tj.  Danuty Traczykowskiej i Stanisława Trawińskiego.

Pomimo, że klub powstał 6 maja 2021 roku poprzedzony kilkoma latami zajęć ju-jitsu w ostatnim czasie zawodnicy klubu Judo "Kopernik Gałczewo" z powodzeniem rywalizowali na różnych arenach sportowych, zdobywając medale i wyróżnienia. Począwszy od 1 października 2022 roku jeden z zawodników klubu, Karol Melerski, stanął na podium Międzynarodowego Turnieju Judo Sensei w Płocku, zajmując trzecie miejsce. To było niezwykłe osiągnięcie, które dodatkowo podniosło prestiż klubu.

W Międzywojewódzkim  Turnieju  Judo UKS Kopernik, turnieju zorganizowanym z okazji święta Judo,  zdobywa wiele medali:  I miejsce Dominik Barczykowski, Igor Bąk, Chmielewski Julian, Ogrodziński Hubert, Rejmanowski Antoni, II miejsce zdobyli Głębiewski Kacper, Kraśniewski  Bartosz, Barczykowski Michał.

Kolejne sukcesy klubu miały miejsce na Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju dla dzieci "12 Tomita Cup" w Elblągu 3 grudnia 2022 roku. Tym razem Adam Rejmanowski zdobył pierwsze miejsce, Maja Serafin drugie miejsce, a Oskar Drzażdżewski zajął trzecie miejsce. To pokazuje, że "Kopernik Gałczewo" ma w swoich szeregach utalentowanych zawodników na różnych poziomach wiekowych.

Klub kontynuował swoje sukcesy na Ogólnopolskim Turnieju "Gryzzly Judo Cup" w Gdańsku 11 marca 2023 roku. Hubert Ogrodziński zdobył pierwsze miejsce, a Bartosz Rosołowski i Krzysztof Melerski zajęli drugie miejsce w swoich kategoriach wagowych. Następnie, na Międzynarodowych Zawodach "Masuria Judo Cup" w Ełku 22 kwietnia 2023 roku, Michał Barczykowski i Karol Melerski zdobyli drugie miejsce, a Julian Chmielewski i Krzysztof Melerski zajęli trzecie miejsce.

Sukcesy klubu "Kopernik Gałczewo" nie ograniczają się tylko do turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych. Podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szubinie 6 maja 2023 roku, klub zdobył aż 8 medali. Adam Rejmanowski, Alicja Żabińska, Michalina Dąbska zajęli drugie miejsca, a Alicja Chmielewska, Michał Barczykowski, Julian Chmielewski, Kacper Gołębiewski i Dominik Barczykowski stanęli na najniższym stopniu podium, zajmując miejsca trzecie.

Kolejny imponujący wynik klub osiągnął na Ogólnopolskim Turnieju Judo "Kaszebe Judo Cup" w Kossakowie 20 maja 2023 roku, zdobywając łącznie 8 medali na 10 startujących zawodników. Alicja Chmielewska zdobyła pierwsze miejsce, Adam Rejmanowski i Antonii Rejmanowski zajęli drugie miejsce, a Alicja Żabińska, Lena Szpadzińska, Julian Chmielewski, Bartosz Kraśniewski i Emilia Łęgowska zajęli trzecia miejsca.

Sukcesy klubu "Kopernik Gałczewo" nie byłyby możliwe bez wyjątkowego trenera Jacka Kozerskiego, którego wiedza, doświadczenie i oddanie dla sportu judo przyczyniły się do sukcesów zawodników klubu. Pod jego kierunkiem uczestnicy klubu rozwijają swoje umiejętności, zdobywają pewność siebie oraz uczą się wartości takich jak dyscyplina, szacunek i zasady fair play.

Klub "Kopernik Gałczewo" dzięki zaangażowaniu Dyrekcji ma ambitne plany na przyszłość. Jednym z nich jest utworzenie klasy sportowej o profilu judo, co umożliwi młodym pasjonatom tej dyscypliny łączenie nauki z intensywnym treningiem. Ponadto, klub zamierza utworzyć nową grupę naborową, która pozwoli kolejnym osobom na rozpoczęcie przygody z Judo.

Jeśli jesteś osobą spoza klubu, gorąco zachęcamy do udziału w treningach i zajęciach klubu Judo "Kopernik Gałczewo". Judo to nie tylko sport walki, ale także szkoła charakteru i wartości. Klub oferuje doskonałą atmosferę, profesjonalne szkolenie i możliwość rywalizacji na różnych poziomach. Dołącz do nas i rozwijaj swoje umiejętności judo wraz z utalentowanymi zawodnikami i świetnym trenerem Jackiem Kozerskim.

Pierwsze zajęcia odbyły się 6 maja 2021 roku, gdzie pomimo tak krótkiego stażu zawodnicy już odnoszą sukcesy na arenie krajowej, więc nie zwlekaj dłużej - dołącz do klubu "Kopernik Gałczewo" i odkryj magię Judo!

• autor: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gałczewie, data: 2023-07-06