Aktualności

  • Seniorzy

Opieka senioralna i KPO dla PES - informacje

Minister Rodziny i Polityki Społecznej 17 stycznia ogłosił  nabór wniosków w ramach Programu „Odporność oraz rozwój ekonomii społecznej i przedsiębiorczości społecznej” na lata 2022–2025 (realizowanego w ramach KPO).

Organizacje pozarządowe, Warsztaty Terapii Zajęciowej, spółdzielnie socjalne i inne podmioty ekonomii społecznej mogą pozyskać do 190000 zł na  zakup urządzeń, maszyn, środków transportu, różnego rodzaju zakupy inwestycyjne związane z modernizacją działalności, zwłaszcza w obszarze usług społecznych. Nabór trwa do 16 lutego 2023. Więcej informacji na stronie https://www.gov.pl/web/rodzina/nabor-wnioskow-dot-wsparcia-dla-podmiotow-ekonomii-spolecznej---inwestycja-a431-kpo 

Zainteresowane PES zapraszamy do kontaktu z OWES TŁOK: biuro@owies.eu 

Na prośbę ROPS przekazujemy informację o programie dla osób starszych wymagających opieki - wielu z nas ma w otoczeniu osobę która potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach, a może tę pomoc dostać za darmo - 85 h; opiekunowie np. sąsiad czy osoba zaufana, mogą z kolei otrzymać wynagrodzenie. Więcej informacji w załącznikach.

drukuj (Opieka senioralna i KPO dla PES - informacje)

  • autor: Małgorzat Mierzejewska, data: 2023-01-26
  • Plakat informacyjny

Wstecz