Aktualności

 • Nauczyciele oraz uczniowie podczas sprzedaży palm...

W Węgiersku wiele się dzieje

W ostatnim czasie wiele działo się w szkole i przedszkolu w Węgiersku.
Uczniowie szkoły włączyli się m.in. w obchody Tygodnia Mózgu. Jest to coroczna akcja edukacyjna, która ma na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu, układzie nerwowym, jego działaniu oraz przedstawienie aktualnych wyników badań w tym obszarze. W szkole w Węgiersku odbyły się zajęcia teoretyczne poświęcone układowi nerwowemu. Dzieci wykonały zadania, którymi trenowały mózg. Dowiedziały się jak jest zbudowany, jak o niego dbać oraz do jakiego lekarz powinniśmy się udać z chorobami mózgu. W związku z tym uczniów odwiedziła pani neurolog. Na dużej przerwie na świeżym powietrzu wykonano gimnastykę mózgu. Starsi uczniowie obejrzeli wykłady naukowców z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy pod patronatem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. W ramach lekcji z biologii wykonali plakaty, które zawisły na szkolnym korytarzu. Można było oglądać eksponaty biologiczne - część głowy z mózgiem, ucho, oko oraz skórę. Dzieci dowiedziały się, jak to się dzieje, że słyszymy, widzimy i czujemy. Pani Dorota Sadakiewska - nauczyciel biologii - przeprowadziła zajęcia także w oddziale przedszkolnym oraz w Zaczarowanej Krainie.    
Szkoła w Węgiersku włączyła się również w inną akcje – Międzynarodowy Dzień Matematyki, który jest również świętem liczby pi. Z okazji tego święta pani Barbara Martewicz - nauczycielka matematyki - odwiedziła dzieci w przedszkolu, zerówce oraz uczniów kl. II i II. Dzieci bawiły się liczbami, figurami geometrycznymi oraz wykonywały różne zadania.  Uczniom przybliżono liczbę pi i jej przemiany na przestrzeni wieków. Rozwiązywali oni krzyżówki, łamigłówki i rebusy związane z tą liczbą. Chętni wykonali plakaty. W konkursie plastycznym wygrali Szymon Boniecki z klasy VII oraz Darek Dębicki z klasy VI. Tego dnia nauczycielki matematyki skutecznie przekonały uczniów, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. Udział w grach i zabawach matematycznych pokazał dzieciom inną stronę tej nauki.
6 marca z okazji Europejskiego Dnia Logopedy pani Małgorzata Kowalska-Szałek poprowadziła zajęcia w grupie przedszkolnej i zerówce. Najmłodsi spotkali się z dzielnym rycerzem oraz robotem Magalem, wraz z którymi usprawniały narządy artykulacyjne i ćwiczyły tor oddechowy. Bardzo ważne jest by już od najmłodszych lat zadbać o sprawne artykulatory i prawidłową mowę naszych pociech. Najmłodsi skorzystali również z możliwości przeniesienia się na Marsa. Poznały, co to jest układ słoneczny, planety układu słonecznego oraz wszelkie pojęciach związane z podróżami kosmicznymi. Oglądały film ukazujący, jak startuje rakieta, a także najnowsze zdjęcia z łazika, który aktualnie przebywa na Marsie. Dzieci z zaciekawieniem zagłębiały tajemnice kosmosu. Na koniec wykonały wspólną pracę plastyczną.
Starsi uczniowie z kl. IV i V na lekcji języka polskiego pisali kartki urodzinowe dla Amelki z Ciechocinka. Dziewczynka jest ciężko chora. Udział w tej akcji, o którym uczniowie dowiedzieli się z TVP Bydgoszcz, nauczył ich zatrzymania się i zrobienia czegoś dobrego dla drugiego człowieka.    
To nie jedyna akcja charytatywna w jaką włączyli się uczniowie w ostatnim czasie. Dzieci z koła Węgierski Mały Wolontariusz wraz z opiekunem i przyjaciółmi szkoły przygotowały palmy wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest dla Adriana Kubackiego, który zmaga się z chorobą nowotworową oraz Piotra Bachnickiego walczącego o powrót do zdrowia. W palmy można zaopatrzyć się na szkolnym korytarzu. Zachęcamy do wsparcia.

 • Sprzedaż palm wielkanocnych
 • Dzieci podczas zajęć
 • Dzieci podczas zajęć
 • Zajęcia plastyczne
 • Zajęcia na świeżym powietrzu
 • Pomoce dydaktyczne z bioligii
 • Plakat
 • Praca artystyczna
 • Dzieci podczas zajęć
 • Dzieci podczas zajęć
 • Dzieci podczas zajęć
 • Prace plastyczne
 • Zajęcia online
 • Praca plastyczna
 • Praca plastyczna
 • Praca plastyczna

Wstecz

Banery

Sekcja kontaktowa

Urząd Gminy Golub-Dobrzyń

ul. Plac1000-lecia 25
87-400 Golub-Dobrzyń

Centrala tel.: 56 683 54 00 (03)
Fax: 56 683 52 76
e-mail: sekretariat@golub-dobrzyn.ug.gov.pl
http://www.uggolub-dobrzyn.pl, 
http://golub-dobrzyn.nowoczesnagmina.pl

NIP 8781019960, REGON: 005726411
Symbol terytorialny Gminy Golub-Dobrzyń: 0405032

Godziny pracy Urzędu Gminy:
od 7.30 do 15.30 
(od poniedziałku do piątku)

Godziny otwarcia kasy:
od 8.00 do 10.30 oraz od 12.00 do 14.00 
(od poniedziałku do piątku)

Konta bankowe:
Konto podstawowe:
PKO Bank Polski, Oddział 1 w Golubiu-Dobrzyniu
62 1020 5024 0000 1002 0010 1139

Konto dot. gospodarowania odpadami:
PKO Bank Polski, Oddział Toruń
39 1020 5011 0000 9502 0250 0981