Inwestycje

  • Szkoła w Nowogrodzie

Będzie nowa biblioteka

Zadanie pn. „Nowoczesna biblioteka w Nowogrodzie” znalazło się na 5 miejscu listy wniosków aplikujących o dofinansowanie w ramach 2 naboru Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Priorytet 2 "Infrastruktura bibliotek 2021-2025".

W ramach inwestycji do szkoły podstawowej w Nowogrodzie zostanie dobudowana dwukondygnacyjna biblioteka o powierzchni całkowitej ponad 350m2.

Na parterze znajdować będzie się główne pomieszczenie biblioteczne z wypożyczalnią oraz z wydzieloną przestrzenią dla dzieci z miejscem do działań edukacyjnych i zabawy wśród książek, pomieszczenie socjalne, toaleta dla niepełnosprawnych, WC, pomieszczenie techniczne i wiatrołap. Natomiast na piętrze przewidziano utworzenie pomieszczenia do aktywnej pracy z seniorami, służące również jako sala szkoleniowa, mediateki (pracowni komputerowej), strefy relaksu (czytelni) i magazynu. Budynek wyposażony będzie w podjazd dla niepełnosprawnych. Sale w zależności od rodzaju przeznaczenia zostaną wyposażone m. in. w komputery, stoliki, krzesła, pufy, regały itp. Zagospodarowany zostanie teren przy bibliotece, utwardzony zostanie dojazd i miejsce na parking. 

Celem inwestycji jest przekształcenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowogrodzie w nowoczesne centrum wiedzy oraz dostępu do kultury pełniącego funkcję ośrodka życia społecznego, kierującego kompleksową ofertę do wszystkich mieszkańców gminy, od dzieci po seniorów.

Na to zadanie pozyskano 75% dofinansowania, to jest 1 629 778,00 zł. Przewidywana całkowita wartość inwestycji to 2 173 038,00 zł.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem zadanie powinno zakończyć się do 31.12.2024 roku.

drukuj (Będzie nowa biblioteka)

  • autor: Patryk Skorski, data: 2022-05-30

Wstecz