Inwestycje

  • Umowa

Umowa na budowę biblioteki podpisana

23 listopada w Urzędzie Gminy podpisano umowę pomiędzy Gminną Biblioteką w Nowogrodzie a Wykonawcą, firmą NAT-BUD sp. z o.o. na wykonanie zadania pn. „Dobudowa budynku (segmentu) biblioteki do istniejącego budynku Szkoły Podstawowej wraz z niezbędną przebudową” w ramach zadania inwestycyjnego „Nowoczesna biblioteka w Nowogrodzie”.

W ramach tej inwestycji Wykonawca dobuduje do szkoły podstawowej w Nowogrodzie dwukondygnacyjną bibliotekę o powierzchni całkowitej ponad 350m2.    

Na parterze znajdować będzie się główne pomieszczenie biblioteczne z wypożyczalnią oraz z wydzieloną przestrzenią dla dzieci z miejscem do działań edukacyjnych i zabawy wśród książek, pomieszczenie socjalne, toaleta dla niepełnosprawnych, WC, pomieszczenie techniczne i wiatrołap. Natomiast na piętrze przewidziano utworzenie pomieszczenia do aktywnej pracy z seniorami, służące również jako sala szkoleniowa, mediateki (pracowni komputerowej), strefy relaksu (czytelni) i magazynu. Budynek wyposażony będzie w podjazd dla niepełnosprawnych. 
Przypomnijmy, że w maju br. udało się pozyskać 75% dofinansowania, tj. 1 629 778,00 zł na zadanie pn. „Nowoczesna biblioteka w Nowogrodzie” w ramach 2 naboru Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”.    

Celem inwestycji jest przekształcenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowogrodzie w nowoczesne centrum wiedzy oraz dostępu do kultury pełniącego funkcję ośrodka życia społecznego, kierującego kompleksową ofertę do wszystkich mieszkańców gminy, od dzieci po seniorów.
Przewidywana całkowita wartość inwestycji to 2 173 038,00 zł.    

Zgodnie z przyjętym harmonogramem zadanie powinno zakończyć się do 31.12.2024 roku.

drukuj (Umowa na budowę biblioteki podpisana)

  • autor: Patryk Skorski, data: 2022-11-24
  • Podpisanie umowy
  • Podpisanie umowy
  • 6b
  • Podpisanie umowy

Wstecz