Inwestycje

  • Uroczystość przekazania umów (fot. Andrzej Goiński  dla UMWKP)

Gmina zagospodaruje teren nad jeziorem

12 lipca Wójt Marek Ryłowicz brał udział w uroczystości przekazania umów w ramach tegorocznej edycji programu „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej”.

Gmina Golub-Dobrzyń pozyskała 30 000,00 zł na zadanie pn. „Zakup i montaż urządzeń sportowo-rekreacyjnych wraz z zagospodarowaniem terenu nad jeziorem Grodno w miejscowości Nowogród”.

W ramach inwestycji zostanie wyrównana nawierzchnia, ustawiony zostanie biegacz i orbitrek oraz wyciąg górny i krzesło do wyciskania, remontu obejmie również pomost i boisko do siatkówki.

Jak mówi marszałek Piotr Całbecki: „Nasz program Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa realizujemy z myślą o budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie posiadają odpowiedniej przestrzeni sportowej”.

drukuj (Gmina zagospodaruje teren nad jeziorem)

  • autor: Patryk Skorski, data: 2023-07-14

Wstecz