Inwestycje

  • Podpisanie umowy z wykonawcą

Powstanie nowy żłobek

We wrześniu Wójt Marek Ryłowicz podpisał umowę z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem na utworzenie żłobka pod nazwą Gminny Żłobek „Filemonek” w Gałczewie, dzięki czemu powstanie 14 nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Gmina Golub-Dobrzyń na to zadanie otrzymała dofinansowanie z programu MALUCH+ 2022–2029, który jest programem integrującym środki europejskie – środki z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) oraz z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach perspektywy finansowej 2021-2027, a także środki budżetu państwa.

Przyznana kwota dofinansowania wynosi 569 807,01 zł, z tego ze środków Krajowego Planu Odbudowy 502 068,00 zł, a z budżetu państwa 67 739,01 zł.  

W ramach zadania zostaną zaadaptowane pomieszczenia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gałczewie na potrzeby funkcjonowania żłobka dla dzieci. Żłobek będzie funkcjonował przez 5 dni w tygodniu, przez 10 godzin dziennie.

Prace remontowe w ramach zadania pn. „Zmiana sposobu użytkowania polegająca na przystosowaniu istniejącej sali lekcyjnej z zapleczem sanitarno-technicznym na żłobek” wykona Firma Handlowo Usługowa KOD-BUD Tomasz Dubilis, z którą w ostatnim czasie podpisano umowę. Wykonawca zrealizuje roboty budowlane, elektryczne, sanitarne, c.o., klimatyzacyjne, wentylacyjne, zewnętrzne (m.in. wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych, montaż dodatkowych urządzeń zabawowych na istniejącym placu zabaw) oraz wyposaży żłobek.

Uruchomienie żłobka zaplanowano na 1 lutego przyszłego roku.

 

  • autor: Patryk Skorski, data: 2023-10-26

Wstecz