Inwestycje

  • Logo PFRON

Nowy autobus dla osób z niepełnosprawnością

2 listopada Wójt Marek Ryłowicz oraz Skarbnik Iwona Górska podpisali umowę z firmą Truck Import – Export Wynajem Sp. z o. o. z Warszawy, na dostawę autobusu dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnością.

Nowy autobus marki Mercedes-Benz Sprinter będzie wyposażony w min. 18 miejsc siedzących, miejsce dla opiekuna i kierowcy oraz po zdemontowaniu tylnych foteli, umożliwi przejazd dwóm osobom z niepełnosprawnością, poruszającym się na wózku inwalidzkim. 

Dodatkowe wyposażenie, jakie znajdzie się w autobusie to m.in.: klimatyzacja, pasy bezpieczeństwa dla podróżnych oraz pasy bezpieczeństwa biodrowe dla pasażerów na wózkach, systemy kontroli ABS i ESP, silnik diesla spełniający wymogi normy EURO 6, podgrzewane lusterka zewnętrzne, cyfrowy tachograf, czujnik deszczu, komplet kół z oponami letnimi oraz opony zimowe, okno dachowe z funkcją wyjścia awaryjnego, szyny podłogowe do kotwiczenia wózków inwalidzkich do pojazdu, system szybkiego montażu /demontażu foteli bez konieczności użycia narzędzi oraz najazdy do załadunku wózków inwalidzkich.

Zgodnie z umową firmą Truck Import – Export Wynajem Sp. z o. o. dostarczy gotowy pojazd do połowy kwietnia przyszłego roku.

Wartość podpisanej umowy to 527 670,00 złotych, z czego 300 000,00 złotych pochodzi z dofinansowania, które Gmina Golub-Dobrzyń pozyskała z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach programu „Wyrównywania różnic między regionami III" w obszarze D w ramach projektu „Likwidacja barier transportowych - zakup autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych w Gminie Golub-Dobrzyń".

  • autor: Małgorzata Mierzejewska, Patryk Skorski, data: 2023-11-07

Wstecz