Inwestycje

  • Odbiór drog w Karczewie

Droga w Karczewie gotowa przed czasem

W ubiegłym tygodniu dokonano odbioru zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 110217 C w miejscowości Karczewo”. Wykonawca wyłoniony w przetargu – Zakład Drogowo Budowlany Rogowo sp. z o.o. spółka komandytowa wykonał zadanie 3 miesiące wcześniej niż przewidywała umowa.

Gmina na tę inwestycję pozyskała dofinansowanie w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych z Rządowego Funduszu rozwoju Dróg. To kolejna droga dofinansowania i wykonana przy wsparciu środków z RFRD.

Droga, która dotychczas posiadała nawierzchnię utwardzoną kruszywem naturalnym i łamanym w trakcie przebudowy została wyrównana i wzmocniona. Na długości 999 m i szerokości 4 m wykonano podbudowę, a drogę pokryto warstwą ścieralną i wiążącą z betonu asfaltowego o grubości 3cm + 3cm. Zgodnie z umową wykonano również pobocza, zjazdy, remont istniejącego przepustu oraz montaż oznakowania pionowego.

Warto wspomnieć, że w 2018r. został wykonany pierwszy odcinek tej drogi o długości 259 m. Obecnie droga gminna nr 110217 C łącząca drogę krajową nr 15 z drogą powiatową nr 1726 C na całej swojej długości, tj. ponad 1200 m posiada nawierzchnię asfaltową.

  • data: 2021-05-27
  • Droga w Karczewie po remoncie

Wstecz