Inwestycje

  • Podpisanie umowy (fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP)

Chodnik w Podzamku Golubskim połączy mieszkańców

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę dot. rozpoczęcie prac budowlanych łączących istniejące już chodniki i ścieżki oraz utworzenie bezpiecznej trasy dla pieszych i rowerzystów w Podzamku Golubskim.

Zadanie realizowane jest przez Gminę Golub-Dobrzyń w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim, w oparciu o Drogową Inicjatywę Samorządową.

Podpisana dziś (20 lipca) umowa dotyczy budowy chodnika o długości blisko 900 metrów i szerokości 2 metrów, który powstanie po południowej stronie drogi wojewódzkiej nr 544 w miejscowości Podzamek Golubski. Wykonany zostanie z kostki betonowej i połączy wcześniej wybudowany chodnik z ścieżką pieszo-rowerową pomiędzy Ostrowitem i Krążnem (powiat golubsko-dobrzyński). Inwestycja sprawi, że piesi i rowerzyści na całym odcinku drogi nr 554 od Kowalewa Pomorskiego do Golubia-Dobrzynia o długości 10 kilometrów zyskają bezpieczny przejście oraz przejazd. W Podzamku Golubskim w ramach inwestycji przebudowany zostanie przepust drogowy, powstaną też zjazdy na posesje. Zakończenie prac planowane jest na grudzień tego roku, inwestycja zostanie objęta 5-letnią gwarancją. Przetarg na prace budowlane wygrała firma Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane (PDB) z Brodnicy.
W spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim, na którym podpisano umowę udział wzięli marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, wójt gminy Golub-Dobrzyń Marek Ryłowicz, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Przemysław Dąbrowski oraz prezes PDB Jan Kopiczyński. Koszt inwestycji, która zostanie sfinansowana ze środków budżetów województwa i gminy Golub-Dobrzyń, to 611 tysięcy złotych.

(Informacje pochodzą ze strony www.kujawsko-pomorskie.pl)
  • data: 2021-07-20

Wstecz