Pomoc dla Ukrainy

  • Zdjęcie grupowe

Pomoc zza oceanu

Wczoraj Wójt Marek Ryłowicz spotkał się z dziećmi z Ukrainy oraz ich rodzicami i strażakami - Prezesem OSP Macikowo Ireneuszem Błaszkiewiczem i Naczelnikiem OSP Macikowo Wiesławem Jachowskim, aby przekazać im plecaki i przybory szkolne otrzymane z organizacji United for Ukraine.

Organizacja United for Ukraine z Chicago, która powstała z inicjatywy Kamila Henley skupiająca 9 Amerykanek polskiego pochodzenia z chęci pomocy dzieciom ukraińskim uciekającym przed wojną w Ukrainie i przybyłych do Polski, zorganizowała zbiórkę plecaków i przyborów szkolnych. W zbiórkę włączyło się wiele amerykańskich dystryktów szkolnych, wiele szkół polonijnych, instytucji i biznesów zarówno polskich, amerykańskich jak i ukraińskich. 

Ogółem zebrano 1547 plecaków wypełnionych przyborami szkolnymi, 1500 bidonów, 1500 pudełek śniadaniowych oraz dodatkowo 11 palet z pieluszkami, kocami i innymi rzeczami dla dzieci. Cały kontener był przesłany z Chicago do Polski przez ukraińską organizację charytatywną Help Heroes Of Ukraine współpracującą z urzędem Prezydenta Ukrainy Volodymyrem Zelenskym.  Stowarzyszenie InNeed z Lublina zajęło się transportem całego kontenera z Warszawy do Lublina i dystrybucją na całą Polskę. W Lublinie pomogli rozładować całego tira Prezes OSP Macikowo Ireneusz Błaszkiewicz i Naczelnik OSP Macikowo Wiesław Jachowski, którzy następnie przywieźli je do powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Wójt Gminy Golub-Dobrzyń - Marek Ryłowicz, pokrył koszty transportu. Hanna Masiewicz była mieszkanka Gminy Golub-Dobrzyń, obecnie mieszkająca w Stanach Zjednoczonych zadbała, aby plecaki trafiły dla dzieci przebywających m.in. w okolicach Golubia-Dobrzynia za pośrednictwem wyżej wymienionych druhów OSP Macikowo. W pomoc w rozdysponowaniu plecaków włączył się również Proboszcz Parafia Nowogród Ścięcia św. Jana Chrzciciela diecezja Włocławska Krzysztof Wiśniewski oraz pan Piotr Jachowski.

  • autor: Patryk Skorski, data: 2022-08-31
  • Przekazanie plecaków dzieciom z Ukrainy
  • Przekazanie plecaków dzieciom z Ukrainy
  • Przekazanie plecaków dzieciom z Ukrainy
  • Przekazanie plecaków dzieciom z Ukrainy

Wstecz